fbpx

Rozwój fizyczny, czyli to co jest najważniejsze dla rozwoju dziecka

Rozwój niemowlaka
Pełzanie kluczowe dla rozwoju mózgu

O czym przeczytasz w tej części bloga teachyourbaby

To stosunkowo nowa sekcja bloga teachyourbaby, bo tak jak większość rodziców najpierw zainteresowałam się kartami. To błąd, bo najważniejszy jest rozwój fizyczny dziecka. Karty to wisienka na torcie. W tej części bloga znajdziesz listę wszystkich artykułów, które napisałam do tej pory w tym temacie. Powinno ich być zdecydowanie więcej i zamierzam to nadrobić, więc wkrótce kolejne. Bazuję tutaj przede wszystkim na książkach Glenna Domana. Do tego doszły też cenne informacje od Doman International – międzynarodowych ekspertów od metody Domana. Część artykułów ma już wersje audio, więc zamiast czytania możesz je odsłuchać w wolnym czasie lub po prostu jednocześnie robić coś innego.

Wszystkie informacje podzieliłam na 2 części tematyczne:

Część 1: Artykuły w całości lub częściowo poświęcone rozwojowi ruchowemu dziecka

Część 2: Wywiady, w których pojawił się temat rozwoju fizycznego oraz webinary z cennymi informacjami od Doman International- ekspertów od metody Domana z jego synem i wnukiem na czele

Zapraszam do lektury – wybierz interesujący cię temat

Część 1: Artykuły w całości lub częściowo poświęcone rozwojowi ruchowemu dziecka

Ruch a inteligencja, czyli wstęp do rozwoju motorycznego dziecka 

Wspieranie rozwoju ruchowego dziecka od urodzenia (fragment w artykule o tym, jak planowałam rozwój drugiej córeczki zanim pojawiła się na świecie)

Co jest najważniejsze dla rozwoju dziecka (spora część artykułu poszkoleniowego z Bożeną Bejnar-Sławow)

Rozwijanie sprawności fizycznej u dzieci-chodzący i biegający maluch

Wspieranie rozwoju motoryki dużej oraz zmysłu równowagi z Good Wood

Część 2: Wywiady, w których pojawił się temat rozwoju fizycznego oraz webinary z cennymi informacjami od Doman International- ekspertów od metody Domana z jego synem i wnukiem na czele

Jako, że te rozmowy są bardzo długie, a Was może interesować tylko kwestia rozwoju ruchowego wypiszę słowa kluczowe, które pomogą Wam znaleźć konkretny fragment. Wyszukując w tekście “pełzały,” “pełza” lub “pełzanie” w zależności od artykułu dotrzecie do odpowiedniego fragmentu. Oczywiście kwestia pełzania nie jest jedyną poruszaną kwestią. Na chwilę dzisiejszą jedynie jeden z webminarów został przetłumaczony na język polski i przepisany. Pozostałe są dostępne tylko do wysłuchania w języku angielskim.

Wywiad z mamą, która wychowała córkę zgodnie z filozofią Glenna Domana (wersja audio)

Wywiad z mamą domanującą dwie córki, która wyjaśnia cel metody Domana (wersja audio)

Konsultacje dla rodziców z Jordan z Doman International (wersja audio i wideo)

Wywiad z mamą trójki dzieci rozwijanych zgodnie z filozofią Glenna Domana (wersja audio)

Druga sesja pytań i odpowiedzi z Jordan z Doman International (wersja audio i wideo)

Wywiad z absolwentką medycyny, która była uczona czytania metodą Domana w dzieciństwie (wersja audio)

Wywiad z mamą rozwijającą 5 dzieci z metodą Domana (wersja audio)

Wywiad z mamą wymagającego chłopczyka – z tzw. high-need baby też się da (wersja audio)

Webinar ze Spencerem Domanem- wnukiem Glenna Domana z odpowiedziami na pytania rodziców (wersja audio i wideo)

Ten spis treści okazał się przydatny? Jeśli tak, udostępnij i podziel się z innymi. Może masz jakieś sugestie jaki temat jeszcze powinnam poruszyć? 

Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz i podzielisz się swoim doświadczeniem i przemyśleniami.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u: Wszechstronne wspieranie rozwoju dziecka, na Instagram @teachyourbaby.pl, na którym wrzucam różności „od kuchni” oraz do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Jest też możliwość zapisu na newsletter. W momencie jak będę mieć 100 zapisów na newsletter będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków.

Zapraszam też do grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u: Metoda Domana i nie tylko- grupa wymiany doświadczeń dla rodziców. Dołączając do grupy możecie liczyć na sporą dawkę motywacji, na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń oraz na pomoc w nurtujących Was kwestiach.

0 CommentsClose Comments

Leave a comment