fbpx

Bity inteligencji do pobrania i do druku

Bity inteligencji podzielone na kategorie tematyczne

Więcej o bitach, w o tym gdzie kupiłam gotowce przeczytacie w artykule na temat przekazywania dziecku wiedzy encyklopedycznej według Domana oraz w bitowym podsumowaniu. Od zawsze łączyłam prezentację bitów inteligencji z czytaniem globalnym tak, że nie ma u nas ilustracji bez podpisu. Zainspirowana bitami z rightbraineducationlibrary stworzyłam własne i wrzucam do pobrania w dwóch wersjach językowych, chociaż u nas do niedawna były prezentowane tylko w języku angielskim (tata odpowiadający za język polski to leniuszek).

W grudniu 2019 oficjalnie zakończyłam program czytania i teraz zgodnie z zaleceniami Bożeny Bejnar-Sławow wzbogacam wiedzę Mai idąc na całego w bity i programy inteligencji.  Dostosowuję się w pełni do zainteresowań mojej córeczki. W związku powstaniem programu do czytania globalnego wraz z bitami inteligencji do druku: Maluch Czyta na razie jestem zmuszona zawiesić poszerzanie poniższej bazy, bo nie ogarnę.

Na dzień dzisiejszy wśród bitów do pobrania znajdziecie:

– sławnych naukowców  (na razie tylko Albert Einstein) 

– Polskę i kraje sąsiadujące,

– kontynenty, 

– marki samochodów, 

– dzieła sztuki (same nazwy w języku angielskim),

– Układ Słoneczny (na razie część, do której są programy),

– dinozaury (na razie tylko Triceratops),

– owady (na razie tylko komar). 

 

Dinozaury

Dinosaurs

Ilustracja Triceratopsa pochodzi z Wikimedia Commons: Nobu Tamura (http://spinops.blogspot.com) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)].

 

Owady

Insects

 

Sławni naukowcy

Famous scientists

 

Układ Słoneczny

The Solar System

 

Polska i kraje sąsiadujące

Poland and the neighbouring countries

 

Kontynenty – wersja z 7 kontynentami

The 7-continent model

Kontynenty- wersja z 6 kontynentami

The 6-continent model

 

Marki samochodów

Car brands

Jeśli chodzi o język angielski, przedstawiałam Mai oryginalną wymowę. Myślę, że wam też się przydadzą linki do wymowy, które znalazłam niektórych znanych wam po polsku samochodów. Kliknijcie na nazwę marki, której wymowy obcojęzycznej nie jesteście pewni:

Peugeot 

Volksvgen

Chevrolet

Dacia

 

Nazwy dzieł sztuki w języku angielskim

Nasze bity zakupiłam w Fundacji Ingenium. Jak wiecie my działamy z bitami głównie w języku angielskim. Niestety wraz z ilustracjami obrazów dostałam napisy tylko w języku polskim. Sama znalazłam tłumaczenia, a jako, że przygotowałam dla siebie to wrzucam też dla was. Może komuś się przydadzą.

Jan Matejko   

Leonardo da Vinci 

Vincent van Gogh

 

Bity inteligencji to nie jedyna rzecz, którą można u mnie pobrać. Polecam również powiązane z nimi programy inteligencji. Szczegółowy opis działu Do pobrania znajdziecie tutaj

Uważasz artykuł za przydatny? Podziel się z innymi. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące metody Domana jako całości możesz napisać w komentarzu. Jeśli będ znała odowiedź odpiszę tutaj. Jeśli nie poczekam do webminaru z Doman International i je zadam jako pierwsze.

Zapraszam też do grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u: Metoda Domana i nie tylko- grupa wymiany doświadczeń dla rodziców. Dołączając do grupy możecie liczyć na sporą dawkę motywacji, na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń oraz na pomoc w nurtujących Was kwestiach.