fbpx

Od czego zacząć

Dla kogo jest mój blog

Dla wszystkich, a zwłaszcza rodziców dzieci w wieku 0-6 lat, chociaż ostatnio dowiaduję się, że metoda Domana nie ma tak naprawdę limitu wiekowego, którzy są zainteresowani:

  • rozwijaniem inteligencji swojego dziecka
  • dwujęzycznością i wielojęzycznością (naturalną, zamierzoną, nienatywną)
  • wczesnym nauczaniem języka obcego (w naszym przypadku jest to język angielski oraz powolutku wchodzi język włoski)
  • metodą Domana, w tym czytaniem globalnym, wczesnym nauczaniem matematyki, przekazywaniem dziecku wiedzy o świecie, rozwojem ruchowym dziecka
  • recenzjami książek anglojęzycznych i polskojęzycznych dla małych dzieci 
  • innymi metodami wczesnego wspierania rozwoju dziecka m.in. azjatyckimi Shichidy i Heguru, czy polską modyfikacją Domana- metodą Cudowne Dziecko
  • zgłębieniem swojej wiedzy poprzez lekturę polecanych przez mnie książek

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Od kilku dni jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). 

 

Spis treści, czyli od czego zacząć lekturę bloga

Z pewnością nie każdego interesuje wszystko z tego bloga i takim osobom na pewno przyda się poniższe pogrupowanie postów (czasem te same linki będą się powtarzać pod różnymi tematami). Tych, co chcą czytać „od deski do deski” zapraszam od razu do zakładki Strona Główna. U mnie akurat jest dość „angielsko,” przynajmniej w początkowym etapie naszej edukacji, ale uczyć metodą Domana można też w 100% po polsku i w każdym innym języku – zasady są dokładnie takie same, jak opisuję krok po kroku. Zapraszam też do zapoznania się z wersją audio dla zabieganych. Wstęp znajdziecie tutaj

Jako, że spis treści zrobił mi się długi i nieczytelny i pewnie też nieco zniechęcający dla tych, którzy są zainteresowani np. tylko dwujęzycznością i muszą przewijać czytanie globalne, matematykę, recenzje itp., aby dotrzeć do szukanych przez siebie informacji podzieliłam go  na podkategorie. Mam nadzieję, że to ułatwi przeglądanie mojego bloga. Dla zabieganych rodziców zaczęłam tworzyć podcasty

1. Kolejne etapy metody Domana – relacja z tego, jak to wygląda u nas oraz artykuły instruktażowe, wywiady itp.:

2. Niezbędnik rodzica, czyli lista wartościowych książek dla rodziców, dla dzieci (w języku polskim oraz angielskim), polecane blogi i strony, zabawki i gry itp. 

3. Książki dla dzieci/ jak czytać dziecku.

4. O dwujęzyczności zamierzonej: najlepsza strategia, wyzwania, pierwsze słowa, zdania i rozwój mowy dziecka wychowanego w dwujęzyczności zamierzonej/ nienatywnej. 

5. Do pobrania m.in. książki, bity i programy inteligencji, materiały do czytania globalnego i matematyki

6. O tacie – odpowiedzialnym za polskojęzyczną edukacje dziecka

Jaki jest tata?

Jaka jest mama?

10. O mamie – najbardziej szczegółowy wpis o autorce bloga

 

Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz na moim blogu komentarz i podzielisz się swoim doświadczeniem. Będę też wdzięczna za wszelkie uwagi co do tego, czy nowsze artykuły są czytelniejsze, zwłaszcza, jeśli zgubiłeś się w moim blogowym labiryncie.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u, na Instagram, na którym wrzucam różności „od kuchni” oraz do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Od niedawna jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). W momencie jak będę mieć 100 zapisów na newsletter będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków.

Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń.