fbpx

Modyfikacje i ulepszenia metody Domana

Metoda Domana na wesoło i zupełnie inaczej, czyli zabawy przetestowane na moim maluchu oraz inne modyfikacje mojego autorstwa lub inspirowane innymi zwolennikami wczesnej edukacji metodą globalną: 

Słowem wstępu: są dzieci, które są cały czas zainteresowane szybkimi prezentacjami kart do czytania globalnego, czy matematyki. Są też rodzice, którzy szybko zaniechali wczesnej edukacji, widząc np. że ich pociechy odwracają wzrok na widok kart. Jak dziecka nie interesują karty albo w ramach urozmaicenia proponuję zabawy z kartami. Poza tym uważam, że niekoniecznie trzeba się trzymać w 100% wytycznych Domana co do ilości  i częstotliwości zestawów kart dziennie. 

ZABAWY Z PLANSZAMI DO CZYTANIA GLOBALNEGO LUB MATEMATYKI I INNE MODYFIKACJE METODY DOMANA CZ.1

METODA DOMANA JEST DLA KAŻDEGO – DOSTOSUJ JĄ DO SIEBIE

ZABAWY Z PLANSZAMI DO CZYTANIA GLOBALNEGO LUB MATEMATYKI CZ. 2

OPÓŹNIENIE WPROWADZANIA DZIAŁAŃ ZŁOŻONYCH TYLKO Z CYFR Z UWAGI NA WIEK DZIECKA – 20 MIESIĘCY

SEKRETY WCZESNEJ EDUKACJI

O CHWALENIU DZIECKA I CHWALENIU SIĘ DZIECKIEM

ZABAWY MATEMATYCZNE I W CZYTANIU GLOBALNYM CZ. 3

 

 

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Od kilku dni jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). W momencie jak będę mieć 100 zapisów na newsletter będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków. 

Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń.