fbpx

Bezpieczne puzzle piankowe dla dzieci

BEZPIECZNA MATA PIANKOWA BEZ FORMAMIDU

Cytując autorów książki “Jak kreatywnie wspomagać rozwój dziecka,” którzy mają takie same stanowisko jak Glenn Doman „Idealnym miejscem dla dziecka, niezależnie od wieku jest podłoga.” My tylko przez krótki czas używaliśmy łóżeczka, jako miejsca, w którym Maja spędza czas w dzień. Wtedy jeszcze nie byłam po lekturze książek Domana, ale tak jakoś wyszło, że zaczęła spędzać czas na podłodze. Maja się szybko nudziła w łóżeczku i w zupełnej nieświadomości, że to jest dla jej rozwoju zorganizowaliśmy jej miejsce do zabawy na podłodze. Na niektórych filmikach na blogu, zwłaszcza tych z podsumowaniami możecie zobaczyć kolorowe puzzle piankowe, które ułożone w całości tworzą bezpieczną matę dla dziecka:

podsumowanie czytania globalnego i matematyki Domana 5-18 miesięcy  (mata w całości z ogrodzeniem)

podsumowanie rozwoju mowy dziecka wspieranego metodą Domana 9-18 miesięcy  (mata w całości z ogrodzeniem i bez)

podsumowanie rozwoju mowy dziecka wspieranego metodą Domana w 19 i 20 miesiącu  (maluszek przebywa w większej ilości pomieszczeń, więc mata już rozdzielona na części)

Jak widzicie dzięki puzzlom piankowym stworzyliśmy dużą przestrzeń do zabawy. Czytałam dużo przez zakupem mat piankowych i raczej nie radzę kupować najtańszych, chociaż wyglądają tak samo na zdjęciach, bo podobno zawierają szkodliwe składniki (między innymi formamid) i śmierdzą chemią (tak czytałam w niektórych recenzjach).

Możecie sobie zaoszczędzić czasu na szukanie i skorzystać z tego samego sklepu co ja: Mały Geniusz. Jak możecie zobaczyć na wyżej wspomnianych filmikach, puzzle piankowe tej firmy są solidnie wykonane i długo nam już służą. Nie polecam jedynie koloru żółtego, bo ciężko go domyć.

Na nich Maja ćwiczyła pełzanie, które według Domana jest ważnym etapem rozwoju niemowlaka, a zaraz po tym raczkowanie, które również stymuluje mózg. Poza tym są na wystarczająco grube i tak jakby oddają ciepło. Teraz moja córeczka już chodzi po całym domu, więc rozdzieliliśmy maty na dwie części, żeby miała dwa miejsca do zabawy. Siedząc na macie na pewno nie zmarznie. Dodatkowym plusem jest to, że uczymy się na niej kolorów. I co najważniejsze posiadają odpowiedni certyfikat, że są w 100% bezpieczne i można ich używać praktycznie już od narodzin dziecka.

 

Bezpieczna mata piankowa
Mata piankowa dla dziecka

Ten artykuł okazał się przydatny? Jeśli tak, udostępnij i podziel się z innymi. Co myślicie zaczynaniu matematyki tak wcześnie? Ktoś z was planuje zacząć, bądź zaczął? Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz i podzielisz się swoim doświadczeniem.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Od kilku dni jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). W momencie jak będę mieć 100 zapisów na newsletter będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków. 

Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń.