fbpx

Materiały do czytania globalnego do druku

Polecam artykuł o nowym wymiarze programu czytania i o naszej “ścieżce wolności”  oraz wpis łopatogiczny

Szczegółowy opis tego działu znajdziecie tutaj 

Z uwagi na to, że wiem, że potrzebujecie różnych rodzajów czcionek (korzystajcie ze wzorów niżej) wszystkie pliki udostępniłam do edycji, abyście mogli skorzystać albo dokładnie w takiej formie jak udostępniam albo zmienić wielkość liter. Proszę edytować dopiero po pobraniu pliku na swój własny komputer. 

W dokumentach Google może nie być to widoczne, więc napiszę tutaj – wszystko napisane czcionką Calibri (Body) w rozmiarze 80= 3 cm, dodatkowo pogrubienie. W pliku z wzorami słów w różnych rozmiarach dodatkowo ta sama czcionka w rozmiarze 350= 8 cm  (dla 3-miesięczniaków) i 190= 5 cm (dla roczniaków). Dla starszaków 3+ bądź dla młodszych , ale już doświadczonych globalnie maluchów rozmiar 25. Możliwe, że po pobraniu pliku na własny dysk wszystko będzie dokładnie jak u mnie na komputerze.

Jak szybko wykonać książkę dla starszego malucha:

Znajdziecie tutaj ilustracje do wykorzystania na okładkę książki oraz przykładowy tekst w trzech językach (za każdym razem inna treść). A jak wygląda przykładowa książeczka i jak ją zrobić na filmiku w dziale Nagrania wideo.

Szablon książki

Wzory pisma dla dzieci od 3 miesięcy i starszych:

Przykładowe słowa w różnych rozmiarach

Zestaw rzeczowników w języku włoskim – czcionka dla 2-latka (plik udostępniłam do edycji, jednak prosiłabym nie edytować w pliku, a dopiero jego pobraniu na własny komputer):

Rzeczowniki – język włoski

Eksperymentowałam tutaj z kolorem, ale ostatecznie po przerobieniu wszystkich różowych słów mamy normalną czarną czcionkę. Rozróżniania języków nam nie trzeba, bo Maja sobie radzi z tym bardzo dobrze.

Rymy w wersji globalnej (plik udostępniłam do edycji, jednak prosiłabym nie edytować w pliku, a dopiero jego pobraniu na własny komputer):

Część 1

Część 2 

Przysłowia w wersji globalnej (plik udostępniłam do edycji, jednak prosiłabym nie edytować w pliku, a dopiero jego pobraniu na własny komputer):

Część 1: Kwiecień plecień – pojedyncze słowa oraz zdanie w dwóch wersjach: do rozcięcia w paski lub całość.

Piosenki dziecięce w wersji globalnej (plik udostępniłam do edycji, jednak prosiłabym nie edytować w pliku, a dopiero jego pobraniu na własny komputer):

Część 1: Kasza marcowa – pojedyncze słowa oraz zdania.

Prawa autorskie do tekstu należą w całości do jego twórcy.

Dziecięce rymowanki w wersji globalnej (plik udostępniłam do edycji, jednak prosiłabym nie edytować w pliku, a dopiero jego pobraniu na własny komputer)

Bomba  – pojedyncze słowa oraz zdania

Słowa trudne ortograficznie w wersji globalnej (plik udostępniłam do edycji, jednak prosiłabym nie edytować w pliku, a dopiero jego pobraniu na własny komputer):

Część 1

Materiały do czytania globalnego to nie jedyna rzecz, którą można u mnie pobrać. Szczegółowy opis działu Do pobrania znajdziecie tutaj.

Podoba ci się mój blog? Jest dla ciebie przydatny? Jeśli tak, udostępnij, podziel się z innymi pokazując mi, że doceniasz moją pracę. 

Jestem ciekawa, czy i jak korzystacie z udostępnionych przeze mnie materiałów. A może macie swoje sugestie, co powinnam tu zamieścić? A może też produkujecie własne pomoce dla dziecka i zechcecie się ze mną podzielić? Byłabym bardzo wdzięczna, bo nie nadążam z produkcją. Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz na blogu lub na fanpage na Facebook’u i podzielisz się swoim doświadczeniem lub pomysłem.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Od pewnego czasu jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). W momencie jak będę mieć 100 zapisów będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków.

Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń.