fbpx

Książki polskojęzyczne dla dzieci

 

Biblioteczka malucha w języku polskim

Z racji tego, że stawiam jednak na język angielski, bo wiem, że język polski i tak będzie na wyższym poziomie nawet bez większego wsparcia, więc książek polskojęzycznych u nas jest dużo mniej niż tych w języku angielskim.

Tutaj będę wklejać konkretne tytuły podlinkowane do miejsca, w którym możecie je zakupić oraz do recenzji na moim blogu. Linki są afiliacyjne, co oznacza, że jeśli przez nie kupicie książeczki, to niewielka prowizja z każdej trafi na moje konto i przyczyni się do tego, że jeśli jest was więcej za jakiś czas uzbiera mi się kwota, którą będę mogła przeznaczyć na materiały edukacyjne dla mojej córeczki. 

Na pierwszy rzut idzie “Rok w Krainie Czarów” Macieja Szymańskiego. Jeśli tu dotarliście pewnie jesteście już po lekturze recenzji 🙂 

prawopółkulowa książka
Rok w Krainie Czarów

 

Seria 12 idealnych książeczek do czytania globalnego autorstwa Anety Czerskiej. Recenzję serii “Poczytam ci mamo. Poczytam ci tato” znajdziecie tutaj

Jak nauczyć dziecko czytać
Książki do czytania globalnego

 

Seria nieidealnych książeczek do czytania globalnego autorstwa Marii Trojanowicz-Kasprzak. Recenzję serii “Czytam globalnie” znajdziecie tutaj. Niestety na dzień dzisiejszy książki do zdobycia jedynie na rynku wtórnym, jak ktoś sprzedaje używane. 

Pierwsze książeczki
Pierwsze książki dziecka

Seria nieidealnych książeczek do czytania globalnego autorstwa Marii Trojanowicz-Kasprzak. Recenzję serii “To ja ci mamo poczytam” znajdziecie tutaj. Niestety na dzień dzisiejszy książki do zdobycia jedynie na rynku wtórnym, jak ktoś sprzedaje używane. 

Najlepszy wiek na czytanie książek
Kiedy dziecko zaczyna czytać

 

Seria “Odkryj…” Guido van Genechten. Te pozycje znajdziecie też w wersji anglojęzycznej

1. Odkryj gdzie…

Seria Odkryj
“Odkryj Gdzie” Guido van Genechten

 

2. “Odkryj co…

Seria książek Odkryj
Guido van Genechten

 

3. “Odkryj kto…

wydawnictwo Adamada
“Odkryj kto”

 

Lektury dla starszych maluchów lub polecane do wykorzystania jako źródło informacji gdy przekazujemy dziecku wiedzę encyklopedyczną 

Seria “Pytania i Odpowiedzi” wydawnictwa Olejesiuk. Recenzja w ostatnim artykule na blogu. Dodam, że to są książeczki tłumaczone z języka angielskiego, więc zapraszam też do zakupu wersji anglojęzycznych.

Książki Usborne w języku polskim
Recenzja książek z okienkami Usborne

 

 

 

 

 

 

 

“Sowa czy puszczyk?” Emma Strack, Guillaume Plantevin

Tą pozycję znajdziecie też w wersji anglojęzycznej.

 

Książkowe bity inteligencji
Sowa, czy puszczyk

 

Recenzji nie ma i nie będzie, bo znajdziecie ją u znajomej blogerki, która podobnie jak ja wdraża dwujęzyczność (link na końcu artykułu o bitach i programach inteligencji). To pozycja, którą kupiłam z miejsca po przeczytaniu recenzji. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. 

 

Zainspirowały Cię przedstawione tu pozycje? Jeśli tak, udostępnij i podziel się z innymi. Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz i podzielisz się swoim doświadczeniem.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Od kilku dni jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). W momencie jak będę mieć 100 zapisów na newsletter będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków. 

Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń.