fbpx

Książki anglojęzyczne dla dzieci

Free Delivery on all Books at the Book Depository

 

Księgi, książki i książeczki, czyli biblioteczka malucha 

Już zanim wyciągnęłam karty z czerwonymi słowami, pierwsze książki „bejbika” już były w naszym domu. Zakupiłam cały zestaw książek dotykowych (np. piesek ma doklejone futerko i można go pogłaskać), a następnie książek, w których dodatkowo można coś odgiąć, czy przesunąć.  

Od bardzo dawna częścią naszego poranka jest książka. Najpierw brałam malucha i czytałam przekładając strony sama albo z jej pomocą. Potem zostawiałam ją sam na sam z książką. Przewracała strony, dotykała, oglądała, gryzła…Oj tak…książki, które zakupiłam są odporne na wszystko. Nadal wyglądają jak nowe. 

Chociaż już za pierwszym razem kupiłam mnóstwo książeczek, wydawało mi się ich za mało. Na samym początku, aby przedłużyć nieco kontakt z jedną książką i aby nam szybko nie zabrakło nowości przyjęłam do czytania zasadę Domana dotyczącą czytania globalnego i matematyki : jedna książka codziennie przez pięć dni i potem zmiana na inną. Teraz już dowodzi Maja. Czytam wszystko, co mi przynosi.

Po przeczytaniu wszystkich książeczek ze zdjęcia do tej strony zakupiłam zupełnie inny zestaw. Tym razem z potworami, które są niemalże jak maskotki. Oba zestawy już zrecenzowane, więc zapraszam do lektury. Trochę inaczej sobie wyobrażałam rozkładanie potworów i nigdzie nie znalazłam zdjęć wnętrza, więc nagrałam wideo z wybraną książką, które znajdziecie tutaj.

Pierwsze książki u nas były anglojęzyczne. Co jakiś czas piszę jak kontakt z książką u nas wygląda. Do chwili obecnej nasza biblioteczka niesamowicie się rozrosła. Zapraszam do czytania recenzji naszych skarbów, a zwłaszcza książek ściśle związanych z metodą Domana, czyli przeznaczonych do czytania globalnego w języku angielskimNapisałam też recenzję podobnych książeczek w języku polskim.

Tutaj będę wklejać konkretne tytuły podlinkowane do miejsca, w którym możecie je zakupić. Linki są afiliacyjne, co oznacza, że jeśli przez nie kupicie książeczki, to niewielka prowizja z każdej trafi na moje konto i przyczyni się do tego, że jeśli jest was więcej za jakiś czas uzbiera mi się kwota, którą będę mogła przeznaczyć na materiały edukacyjne dla mojej córeczki. Link afiliacyjny w żaden sposób nie wpływa na cenę książek.

Kolejność tytułów nie jest przypadkowa. Zaczynam od pierwszych książek mojej dziewczynki i od zrecenzowanych przeze mnie tytułów:

 

Lektury dla najmłodszych 0-2 lata

 

“That’s Not My Baby” by Usborne

Recenzję znajdziecie tutaj.

 

“Naughty Nancy” Sam Lloyd

Recenzję znajdziecie tutaj.

 

“Hug” Jez Alborough

Recenzję znajdziecie tutaj.

 

Seria książeczek dla ciekawskich maluchów autorstwa Guido van Genechten. Książki można zakupić też w wersji polskojęzycznej. Recenzję znajdziecie tutaj

 

1.  “Discover where

Discover series
“Discover Where”Guido van Genechten

 

2.  “Discover What

Discover book series
“Discover What” Guido Van Genechten

 

3. “Discover Who

Guido van Genechten books
“Discover Who” Guido van Genechten

 

Lektury dla starszych maluchów lub polecane do wykorzystania jako źródło informacji, gdy przekazujemy dziecku wiedzę encyklopedyczną i ogólną o świecie 

 

Seria “Questions and answers” Usborne, której recenzję znajdziecie tutaj.

Recenzja Usborne
Książki z okienkami Usborne

 

 

 

 

 

 

Seria “I Spy …in Art” autorstwa Lucy Micklethwait, której recenzję znajdziecie tutaj

1. “I Spy Numbers in Art”

Książki o sztuce dla dzieci
I Spy in Art

 

2. “I Spy Shapes in Art” Lucy 

Malarstwo dla dzieci
Lucy Micklethwait

 

3. “I Spy Animals in Art” 

I spy animals in art
Art for kids

 

4. “I Spy Colours in Art”

First contact with Art
I spy colours in Art

 

5. “I Spy Transport in Art” 

Art books
“I Spy Transport in Art”

 

6.”I Spy Alphabet in Art” 

I spy books
“I Spy alphabet in Art”

 

“The Cat Encyclopedia for KIDS” Joanne Mattern

 

Encyklopedia kotów po angielsku
Encyklopedia kotów dla dzieci

Recenzji co prawda nie ma, ale polecam tą pozycję. Na jej podstawie tworzyłam programy inteligencji o wybranych rasach kotów, które znajdziecie w dziale Do pobrania. 

 

“What’s the difference” Emma Strack 

Programs of intelligence in books
What’s the difference

Recenzji nie ma i nie będzie, bo znajdziecie ją u znajomej blogerki po fachu (link na końcu artykułu o bitach i programach inteligencji). To pozycja, którą kupiłam z miejsca po przeczytaniu recenzji. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło.   

 

 

Powyższe rekomendacje okazały się przydatne? Jeśli tak, udostępnij i podziel się z innymi. A może masz jakieś inne pozycje warte polecenia?

Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz i podzielisz się swoim doświadczeniem.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Od kilku dni jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). W momencie jak będę mieć 100 zapisów na newsletter będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków. 

Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń. 

 

Free Delivery on all Books at the Book Depository