fbpx

Gra wspierająca wczesną edukację matematyczną

Prawopółkulowość
Trening intuicji
szkolenia-dla-rodzicow

Kursy i szkolenia dla rodziców => Akademia DoMam

Gra inspirowana grą podnoszącą umiejętności matematyczne uczniów stworzoną przez naukowców z Johns Hopkins University – szczegóły poniżej: 

Zapraszamy do testowania i komentowania pod dedykowanym postem na fanpage.

Kliknij tutaj aby wejść do gry na pełnym ekranie. Gdzie jest więcej kropek?

Gra jest zupełnie darmowa. Jeśli Ci się spodoba będę wdzięczna za wirtualną kawę.

Jak powstała gra rozwijająca intuicję matematyczną

Jakiś czas temu rozpoczęłam pracę z niesamowitym programistą. Wynikiem tego jest prosta gra matematyczna wspierająca rozwój umiejętności matematycznych u dużych i małych, nawet u dorosłych. Jeśli znacie język angielski zapraszam do obejrzenia nagrania z artykułu o prawopółkulowości. Poniższa gra została zainspirowana relacją naukowców z Uniwersytetu Johns Hopkins w Stanach Zjednoczonych, którzy znacznie poprawili umiejętności matematyczne dzieci po prostu ćwicząc z nimi zgadywanie z wykorzystaniem komputera. Tą relację możecie obejrzeć na nagraniu, o którym wspomniałam i do którego zalinkowałam. Zadaniem dzieci było odgadnięcie, czy na ekranie więcej jest kropek żółtych, czy niebieskich. Jako, że obie karty z kropkami wyświetlały się jedynie na krótki czas nie było szans tych kropek po prostu przeliczyć. Dzieci korzystały jedynie ze swojej intuicji matematycznej, którą mają nawet zwierzęta i która jest już wykształcona u noworodków. 

Pani, która się wypowiada na nagraniu mówi, że chociaż to ćwiczenie nie miało nic wspólnego z liczbami, to przyniosło niesamowite rezultaty (wystarczyło grać 5 minut dziennie). Jak to nie miało? Chyba nie słyszeli o metodzie Glenna Domana? Przecież kropki to realna wartość liczb? To się wpisuje jak nic w jeden z etapów matematyki metodą Domana – możliwość wyboru właściwej karty z dwóch z różną ilością kropek, jak również w wybrane dni matematyki metodą Shichidy.

Domanowe ulepszenia

W naszej grze matematycznej kolorystyka kropek została dostosowana do zaleceń Domana, który zaleca czarne kropki dla dzieci w wieku 0-3 miesiące, a następnie przejście do czerwonych. Aby nie było zbyt wiele bodźców zdecydowaliśmy się na informacje kolorystyczne: kolor zielony – dobra odpowiedź, kolor czerwony- zła odpowiedź. Oczywiście rodzice mogą chwalić dzieci lub informować je o dobrym wyborze według uznania. Karty zmieniają się co 2 sekundy. Dla informacji rodziców oraz dla starszych dzieci wprowadziliśmy punktację. Nie zapominajcie jednak, że to chodzi o zabawę i skupianie się na dobrych “strzałach,” a nie o rywalizację, liczenie punktów, porównywanie itp.

szkolenia-dla-rodzicow

Kursy i szkolenia dla rodziców => Akademia DoMam

Akademia DoMam jest dla Ciebie jeśli potrzebujesz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu wczesnej edukacji i wspierania rozwoju dziecka.

Zapraszam też do grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u: Metoda Domana i nie tylko- grupa wymiany doświadczeń dla rodziców. Dołączając do grupy możesz liczyć na sporą dawkę motywacji, na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń oraz na pomoc w nurtujących Was kwestiach.

Zaobserwuj mnie na Instagramie @teachyourbaby_pl, Tik Toku @teachyourbaby.pl, Facebooku @domanowanie DoMam – uczymy jak wspierać rozwój dzieckaYouTube Rodzicielstwo miłości i radości

platforma-edukacyjna-dla-dzieci

Wsparcie matematyczne dla rodziców inspirowane metodą Domana – platforma edukacyjna (czytanie+matematyka+bity) –Maluch Czyta

Polecam zaglądnąć też tutaj:

Wczesna edukacja matematyczna – spis artykułów

Prawopółkulowe zdolności każdego dziecka

Matematyka metodą Shichidy