fbpx

Pierwsze książeczki do czytania globalnego stworzone specjalnie dla małego dziecka

Czym się dzielę w tej części bloga teachyourbaby

W tej części mojego bloga podzielę się z Wami książkami do czytania globalnego gotowymi do wydruku. Proponuję:

  1. profesjonalną książeczkę zrobioną przez grafika (w dwóch wersjach językowych)
  2. autorskie książki inspirowane zainteresowaniami dziecka (pliki były do edycji i ktoś poważnie namieszał, więc są chwilowo odpięte)
  3. książki o dziecku i dla dziecka- spersonalizowane (problem j.w)
  4. książki bity inteligencji (problem j.w.)

Dział Do pobrania to nie tylko książki. Szczegółowy opis całości znajdziecie tutaj.

Kilka ważnych informacji na początek

Pierwotna wersja książeczek była inspirowana książkami Anety Czerskiej z recenzji, którą znajdziecie tutaj. Chodzi o odstęp znaków interpunkcyjnych od słów. Dla starszych dzieci taki zabieg jest już raczej niepotrzebny, dla maluchów wydaje się przydatny, ale ….zapytamy o to przedstawiciela Doman International.

Aktualizacja z 08.08.2020: To czy kropka jest zaraz przy ostatnim słowie w zdaniu czy nieco dalej nie ma żadnego znaczenia. To naprawdę nie ma znaczenia. Nawet ta rekomendowana bezszeryfowa czcionka nie ma znaczenia. Spencer Doman poleca…Times New Roman. Moja czterolatka czyta nawet pismo łączone, z zawijasami pomimo tego, że nie takiego ją uczyłam.

Profesjonalna książka do czytania globalnego (dwie wersje językowe):

Poniższe pozycje powstały we współpracy z Bogdanem Ruszkowskim autorem bloga Stary Zgred. Dziękuję w imieniu swoim i czytelników.

Pajączki

Spiders

Amatorskie książki inspirowane zainteresowaniami dziecka

Pliki do niedawna były do edycji, ale właśnie się zorientowałam, że ktoś się poważnie bawił i są bzdury :/ Udostępnię w ciągu tygodnia, ale już w wersji pdf. Jakby ktoś chciał do edycji proszę o kontakt. Póki co odpięłam linki i są same tytuły, żebym wiedziała jakie pliki znaleźć na komputerze i gdzie podpiąć.

Ulubione piosenki Mai – książeczki tworzone specjalnie dla mojej córeczki, ale waszym dzieciom też się na pewno spodobają: 

Wlazł kotek na płotek

Różności: 

In the jungle 

W dżungli 

Książeczki wspomagające rozwój językowy – więcej informacji tutaj:

What do you want? 

Co chcę?

Książki o dziecku i dla dziecka – spersonalizowane

Pliki do niedawna były do edycji, ale właśnie się zorientowałam, że ktoś się poważnie bawił i są bzdury :/ Udostępnię w ciągu tygodnia, ale już w wersji pdf, więc jako inspiracja. Jakby ktoś chciał do edycji proszę o kontakt. Póki co odpięłam linki i są same tytuły, żebym wiedziała jakie pliki znaleźć na komputerze i gdzie podpiąć.

Pierwsze 7 książeczek o dziecku (wg Domana jedna ma mieć maksymalnie 5 zdań) w dwóch wersjach językowych:

Teraz, gdy Maja ma 2 latka złożyłam wszystkie książeczki o tym, co robi w jedną większą. W wieku dwóch lat te książeczki po odświeżeniu, bo dawno z nich nie korzystaliśmy są hitem. Widzę, że ktoś zmienił przypadkiem Maję na Piotrusia 😛 Nie szkodzi o ile temu komuś nie przeszkadza, że upublicznił zdjęcie dziecka.

1) wersja anglojęzyczna do pobrania i edycji

2) wersja polskojęzyczna do pobrania i edycji 

Kolejny pomysł: 5 książeczek związanych z emocjami i wyglądem dziecka:

W związku z tym, że 1 zdjęcie powtarza się dwa razy przy zdaniach o niebieskich oczach i blond włosach ręcznie pisakiem narysowałam strzałki o co chodzi.

1) wersja anglojęzyczna do pobrania i edycji  część 1 – emocje i uczucia

  wersja anglojęzyczna do pobrania  i edycji  część 2 – wygląd 

2) wersja polskojęzyczna do pobrania edycji część 1 – emocje i uczucia

wersja polskojęzyczna do pobrania i edycji część 2 – wygląd

Książkowe bity inteligencji

Więcej informacji na ten temat w opisie działu Do pobrania

The sky at night

Niebo w nocy

Książeczki do czytania globalnego to nie jedyna rzecz, którą można u mnie pobrać. Szczegółowy opis działu Do pobrania znajdziecie tutaj.

Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz i podzielisz się swoim doświadczeniem i przemyśleniami.

Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u: Wszechstronne wspieranie rozwoju dziecka, na Instagram @teachyourbaby.pl, na którym wrzucam różności „od kuchni” oraz do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Jest też możliwość zapisu na newsletter. W momencie jak będę mieć 100 zapisów na newsletter będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków.

Zapraszam też do grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, którą sama założyłam na Facebook’u: Metoda Domana i nie tylko- grupa wymiany doświadczeń dla rodziców. Dołączając do grupy możecie liczyć na sporą dawkę motywacji, na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń oraz na pomoc w nurtujących Was kwestiach.

U mnie możecie też kupić książki wydawnictwa Usborne. Zapraszam na fanpage sprzedażowy Teachyourbaby- angielskie książki dla dzieci oraz na Instagram @teachyourbabyksiazki.