Linki do artykułów w wersji audio na blogu teachyourbaby

Artykuły dla świadomych rodziców do których nagrałam podcast

Postanowiłam zrobić osobną stronę ze spisem nagrań, ale znajdziecie je też pod każdym z artykułów, których dotyczą.  Myślę, że blog dla rodziców z wersją audio jest dobrym pomysłem. Ja sama często wolę czegoś wysłuchać niż przeczytać na komputerze. Wszystko z braku czasu.

1. Co to jest podcast i dlaczego jest wygodny dla rodzica? O czym będziecie mogli u mnie posłuchać? (krótki artykuł w wersji pisemnej tutaj)

Podcast dla rodziców

2. Jak zacząć czytanie i kiedy zacząć czytanie globalne, czyli początki z dzieckiem w wieku 3-6 miesięcy. (link do artykułu w wersji pisemnej tutaj)

Jak zacząć czytanie globalne

3. Jak zacząć i kontynuować czytanie globalne z dzieckiem w wieku 30-48 miesięcy? (link do artykułu w wersji pisemnej tutaj)

Jak zacząć czytanie globalne

4. Jak zacząć matematykę metodą Domana z dzieckiem w wieku od 7 do 12 miesięcy?  (link do artykułu w wersji pisemnej znajdziecie tutaj)

Jak zacząć czytanie globalne

5. Jak przekazać dziecku język obcy, w którym nie jesteśmy biegli? Jak to zrobić skutecznie? Czy musimy się czegoś obawiać? Jak wygląda u nas wprowadzanie trzeciego języka? Jakich można się spodziewać efektów nawet przy minimalnym nakładzie pracy?  (link do artykułu w wersji pisemnej tutaj)

Jak przekazać dziecku język obcy

6. Nasze początki z metodą Domana: czytanie globalne oraz matematyka intuicyjna (link do artykułu w wersji pisemnej znajdziecie tutaj)

Początki z metodą Domana

7. Recenzja serii książeczek wprowadzających dzieci w świat malarstwa „I Spy … in Art” (recenzję w wersji pisemnej wraz ze zdjęciami i nagraniem wideo znajdziecie tutaj)

Malarstwo dla dzieci

8. Recenzja książek-zagadek „Odkryj …” / „Guess who” (recenzję w wersji pisemnej wraz z relacją fotograficzną i filmikiem znajdziecie tutaj)

Książki dla ciekawskich maluchów

9. Wywiad dotyczący metody Heguru, czyli treningu prawopółkulowego i holistycznego rozwoju dziecka (link do wywiadu w wersji pisemnej tutaj)

Prawopółkulowa metoda Heguru

10. Recenzja programu wspierającego naukę czytania w języku angielskim, hiszpańskim, rosyjskim i innych (link do recenzji w wersji pisemnej tutaj)

Brillkids Little Reader

11. Kolejny etap matematyki metodą Domana – ciągi liczb z 11-miesięczną Mają (link do artykułu w wersji pisemnej tutaj)

Ciągi liczb w metodzie Domana

 

11. Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci,” czyli o wsparciu metodycznym, które pomoże rodzicowi skutecznie nauczyć dziecko języka angielskiego, nawet jeśli sam go nie zna, nie mówiąc już o nauczycielach w przedszkolach i żłobkach oraz pracujących z dziećmi w tym przedziale wiekowym anglistach (link do wersji pisemnej tego artykułu tutaj)

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

12. Podsumowanie rozwoju mowy w trzech językach 2,5-latki wychowanej w dwujęzyczności zamierzonej wspieranej metodą Domana. (link do wersji pisemnej tego artykułu tutaj). 

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

13. Recenzja serii 20 książek anglojęzycznych Usborne Phonics Readers (link do wersji pisemnej recenzji wraz z nagraniami wideo tutaj). 

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

14. Wywiad z Krzysztofem Kwietniem – dorosłym wychowanym według filozofii Domana, który wychował syna z metodą Domana (wywiad w wersji pisemnej tutaj).  Tutaj zapraszam na podcast ze wstępem do wywiadu oraz komentarzem podsumowującym oraz na wideo z samym wywiadem. 

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

15. Recenzja Storybooków, czyli elementów wersji Expert Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” z punktu widzenia rodzica oraz nauczyciela (recenzję w wersji pisemnej oraz wspomniane przeze mnie nagrania wideo znajdziecie tutaj). 

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

16. Recenzja idealnych książek do czytania globalnego w języku polskim (recenzji w wersji pisemnej wraz ze zdjęciami i nagraniami wideo znajdziecie tutaj). 

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

17. Podsumowanie i oficjalne zakończenie z pozytywnym rezultatem programu czytania metodą Domana w języku polskim i angielskim (artykuł w wersji pisemnej wraz z nagraniami wideo i zdjęciami znajdziecie tutaj)

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

18. Recenzja książek z okienkami Usborne, które mogą zastąpić programy inteligencji dla zabieganych rodziców (recenzję w wersji pisemnej wraz z nagraniami wideo i zdjęciami znajdziecie tutaj)

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

19. Przez żołądek do mózgu, czyli o naszej diecie (artykuł w wersji pisemnej wraz z nagraniami wideo i zdjęciami znajdziecie tutaj)

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

20. Co jest najważniejsze dla rozwoju dziecka? Od czego zacząć metodę Domana? Którą książkę Domana warto przeczytać? (artykuł w wersji pisemnej wraz ze zdjęciami znajdziecie tutaj)

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

21. Recenzja serii książek dla początkujących czytelników „Przygoda z czytaniem” z postaciami Disneya (artykuł w wersji pisemnej wraz ze zdjęciami i nagraniem wideo znajdziecie tutaj)

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

22. Wywiad z domanującą mamą, która prezentuje autorską wersję metody Domana (każdy rodzic powinien zmodyfikować pod siebie) i której Doman daje moc do działania (artykuł w wersji pisemnej znajdziecie tutaj) 

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

23. Prezentacja programu do nauki czytania Maluch Czyta (artykuł w wersji pisemnej znajdziecie tutaj

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

24. Domowy trening prawopółkulowy – inspirowany przede wszystkim metodą Heguru (artykuł wraz ze zdjęciami znajdziecie tutaj)

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

25. Informacje z indywidualnych konsultacji z Bożeną Bejnar-Sławow- analiza Mai w oparciu o Profil Rozwoju Człowieka autorstwa Glenna Domana (artykuł wraz ze skanem profilu znajdziecie tutaj

26. Moje nowe wiarygodne źródła informacji dotyczące metody Domana jako całości oraz na początek – wskazówki z Instytutu Domana (artykuł w wersji pisemnej znajdziecie tutaj)

27. Cenne wskazówki dotyczące metody Domana od Doman International (artykuł w wersji pisemnej znajdziecie tutaj)

28. Wywiad z mamą odnoszącą sukcesy dzięki metodzie Domana z dwoma córkami (artykuł w wersji pisemnej znajdziecie tutaj)

29. Recenzja książek z czytającym pisakiem LeapFrog Reading Series (artykuł w wersji pisemnej wraz ze zdjęciami i nagraniem wideo znajdziecie tutaj)

30. Metoda Domana – pytania i odpowiedzi, czyli konsultacje dla rodziców z przedstawicielem Doman International (nagranie wideo oraz wersję pisemną znajdziecie tutaj)

31. Jak rozwijać zdolności prawopółkulowe każdego dziecka w tym o roli prawej i lewej półkuli mózgu w kontekście rozwoju dziecka (artykuł w wersji pisemnej wraz z nagraniami i zdjęciami znajdziecie tutaj)

Jak rozwijać zdolności prawopółkulowe dziecka

32. Relacja mamy wymagającego chłopczyka- o tym, że metoda Domana ma sens i da się rozwijać nawet trudne dziecko (artykuł w wersji pisemnej wraz ze zdjęciem znajdziecie tutaj)

Wymagające dziecko i metoda Domana

33. Metoda Domana – pytania i odpowiedzi- kolejna sesja z przedstawicielem Doman International (nagranie wideo oraz wersję pisemną znajdziecie tutaj)

34. Wywiad z absolwentką medycyny wychowywaną w imię filozofii Glenna Domana w dzieciństwie (artykuł w wersji pisemnej znajdziecie tutaj)

35. Trzy języki w trzy lata, czyli dwujęzyczność zamierzona zmienia się w wielojęzyczność (artykuł w wersji pisemnej znajdziecie tutaj)

36. Wideorelacja z rozwoju mowy mojej wielojęzycznej trzylatki (artykuł w wersji pisemnej oraz wszystkie nagrania znajdziecie tutaj)

Rozwój mowy wielojęzycznej trzylatki

37. Sesja pytań i odpowiedzi z wnukiem Glenna Domana (wersja pisemna wraz z nagraniem tutaj)

Webminar ze Spencerem Domanem
Webminar z Doman International

38. Angielski dla dzieci z kursem Baby Beetles (wersja pisemna wraz z nagraniem wideo tutaj)

Baby Beetles

Uznałeś pomysł z podcastami za fajny i przydatny? Jeśli tak, udostępnij i podziel się z innymi. 

Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u: Wszechstronne wspieranie rozwoju dziecka, na Instagram @teachyourbaby.pl, na którym wrzucam różności „od kuchni” oraz do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Jest też możliwość zapisu na newsletter. W momencie jak będę mieć 100 zapisów na newsletter będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków.

Zapraszam też do grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u: Metoda Domana i nie tylko- grupa wsparcia dla rodziców. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń.