Linki do artykułów w wersji audio na blogu teachyourbaby

Podcast bloga o rozwoju dziecka
Wersja audio bloga o rozwoju dziecka

Artykuły dla zaangażowanych w rozwój dziecka i świadomych rodziców do których nagrałam podcast

Czy mój blog jest przyjazny rodzicom to kwestia dyskusyjna, ale trochę Wam próbuję ułatwić jego czytanie. Póki na blogu jeszcze nie wszystkie artykuły mają wersję audio, stwierdziłam, że przyda się osobna zbiorcza strona z nagraniami. Nagrania znajdziecie je też pod każdym z artykułów, których dotyczą, a w przypadku nowszych wpisów nad wpisem.  Myślę, że blog dla rodziców z wersją audio jest dobrym pomysłem. Ja sama często wolę czegoś wysłuchać niż przeczytać na komputerze. Wszystko z braku czasu.

1. Co to jest podcast i dlaczego jest wygodny dla rodzica? O czym będziecie mogli u mnie posłuchać? (krótki artykuł w wersji pisemnej tutaj)

Podcast dla rodziców

2. Jak zacząć czytanie i kiedy zacząć czytanie globalne, czyli początki z dzieckiem w wieku 3-6 miesięcy. (link do artykułu w wersji pisemnej tutaj)

Jak zacząć czytanie globalne

3. Jak zacząć i kontynuować czytanie globalne z dzieckiem w wieku 30-48 miesięcy? (link do artykułu w wersji pisemnej tutaj)

Jak zacząć czytanie globalne

4. Jak zacząć matematykę metodą Domana z dzieckiem w wieku od 7 do 12 miesięcy?  (link do artykułu w wersji pisemnej znajdziecie tutaj)

Jak zacząć czytanie globalne

5. Jak przekazać dziecku język obcy, w którym nie jesteśmy biegli? Jak to zrobić skutecznie? Czy musimy się czegoś obawiać? Jak wygląda u nas wprowadzanie trzeciego języka? Jakich można się spodziewać efektów nawet przy minimalnym nakładzie pracy?  (link do artykułu w wersji pisemnej tutaj)

Jak przekazać dziecku język obcy

6. Nasze początki z metodą Domana: czytanie globalne oraz matematyka intuicyjna (link do artykułu w wersji pisemnej znajdziecie tutaj)

Początki z metodą Domana

7. Wprowadzanie ciągów liczbowych w matematyce metodą Domana (artykuł w wersji pisemnej znajdziecie tutaj)

Matematyka intuicyjna

8. Recenzja serii książeczek wprowadzających dzieci w świat malarstwa „I Spy … in Art” (recenzję w wersji pisemnej wraz ze zdjęciami i nagraniem wideo znajdziecie tutaj)

Malarstwo dla dzieci

9. Recenzja książek-zagadek „Odkryj …” / „Guess who” (recenzję w wersji pisemnej wraz z relacją fotograficzną i filmikiem znajdziecie tutaj)

Książki dla ciekawskich maluchów

10. Wywiad dotyczący metody Heguru, czyli treningu prawopółkulowego i holistycznego rozwoju dziecka (link do wywiadu w wersji pisemnej tutaj)

Prawopółkulowa metoda Heguru

11. Recenzja programu wspierającego naukę czytania w języku angielskim, hiszpańskim, rosyjskim i innych (link do recenzji w wersji pisemnej tutaj)

Brillkids Little Reader

12. Kolejny etap matematyki metodą Domana – ciągi liczb z 11-miesięczną Mają (link do artykułu w wersji pisemnej tutaj)

Ciągi liczb w metodzie Domana

13. Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci,” czyli o wsparciu metodycznym, które pomoże rodzicowi skutecznie nauczyć dziecko języka angielskiego, nawet jeśli sam go nie zna, nie mówiąc już o nauczycielach w przedszkolach i żłobkach oraz pracujących z dziećmi w tym przedziale wiekowym anglistach (link do wersji pisemnej tego artykułu tutaj)

Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności

14. Podsumowanie rozwoju mowy w trzech językach 2,5-latki wychowanej w dwujęzyczności zamierzonej wspieranej metodą Domana. (link do wersji pisemnej tego artykułu tutaj). 

Dwujęzyczność zamierzona a rozwój mowy dwulatka

15. Recenzja serii 20 książek anglojęzycznych Usborne Phonics Readers (link do wersji pisemnej recenzji wraz z nagraniami wideo tutaj). 

Recenzja Phonics Readers Usborne

16. Wywiad z Krzysztofem Kwietniem – dorosłym wychowanym według filozofii Domana, który wychował syna z metodą Domana (wywiad w wersji pisemnej tutaj).  Tutaj zapraszam na podcast ze wstępem do wywiadu oraz komentarzem podsumowującym oraz na wideo z samym wywiadem.

Wstęp i komentarz podsumowujący wywiad z domanującym tatą
Wywiad z Krzysztofem Kwietniem

17. Recenzja Storybooków, czyli elementów wersji Expert Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” z punktu widzenia rodzica oraz nauczyciela (recenzję w wersji pisemnej oraz wspomniane przeze mnie nagrania wideo znajdziecie tutaj). 

Storybooki dla dzieci

18. Recenzja idealnych książek do czytania globalnego w języku polskim (recenzji w wersji pisemnej wraz ze zdjęciami i nagraniami wideo znajdziecie tutaj). 

Idealnie książki do czytania globalnego w języku polskim

19. Podsumowanie i oficjalne zakończenie z pozytywnym rezultatem programu czytania metodą Domana w języku polskim i angielskim (artykuł w wersji pisemnej wraz z nagraniami wideo i zdjęciami znajdziecie tutaj)

Podsumowanie rezultatów czytania metodą Domana

20. Recenzja książek z okienkami Usborne, które mogą zastąpić programy inteligencji dla zabieganych rodziców (recenzję w wersji pisemnej wraz z nagraniami wideo i zdjęciami znajdziecie tutaj)

Książki z okienkami Usborne

21. Przez żołądek do mózgu, czyli o naszej diecie (artykuł w wersji pisemnej wraz z nagraniami wideo i zdjęciami znajdziecie tutaj)

Zdrowe żywienie siebie i dziecka

22. Co jest najważniejsze dla rozwoju dziecka? Od czego zacząć metodę Domana? Którą książkę Domana warto przeczytać? (artykuł w wersji pisemnej wraz ze zdjęciami znajdziecie tutaj)

Co jest najważniejsze dla rozwoju dziecka

23. Recenzja serii książek dla początkujących czytelników „Przygoda z czytaniem” z postaciami Disneya (artykuł w wersji pisemnej wraz ze zdjęciami i nagraniem wideo znajdziecie tutaj)

Recenzja „Przygody z czytaniem”

24. Wywiad z domanującą mamą, która prezentuje autorską wersję metody Domana (każdy rodzic powinien zmodyfikować pod siebie) i której Doman daje moc do działania (artykuł w wersji pisemnej znajdziecie tutaj)

Wywiad z domanującą mamą

25. Prezentacja programu do nauki czytania Maluch Czyta (artykuł w wersji pisemnej znajdziecie tutaj

Maluch Czyta

26. Domowy trening prawopółkulowy – inspirowany przede wszystkim metodą Heguru (artykuł wraz ze zdjęciami znajdziecie tutaj)

Domowy trening prawopółkulowy

27. Informacje z indywidualnych konsultacji z Bożeną Bejnar-Sławow- analiza Mai w oparciu o Profil Rozwoju Człowieka autorstwa Glenna Domana (artykuł wraz ze skanem profilu znajdziecie tutaj

Analiza w oparciu o Profil Rozwoju Człowieka, metoda Domana – konsultacje

28. Moje nowe wiarygodne źródła informacji dotyczące metody Domana jako całości oraz na początek – wskazówki z Instytutu Domana (artykuł w wersji pisemnej znajdziecie tutaj)

29. Cenne wskazówki dotyczące metody Domana od Doman International (artykuł w wersji pisemnej znajdziecie tutaj)

30. Wywiad z mamą odnoszącą sukcesy dzięki metodzie Domana z dwoma córkami (artykuł w wersji pisemnej znajdziecie tutaj)

31. Recenzja książek z czytającym pisakiem LeapFrog Reading Series (artykuł w wersji pisemnej wraz ze zdjęciami i nagraniem wideo znajdziecie tutaj)

32. Metoda Domana – pytania i odpowiedzi, czyli konsultacje dla rodziców z przedstawicielem Doman International (nagranie wideo oraz wersję pisemną znajdziecie tutaj)

33. Jak rozwijać zdolności prawopółkulowe każdego dziecka w tym o roli prawej i lewej półkuli mózgu w kontekście rozwoju dziecka (artykuł w wersji pisemnej wraz z nagraniami i zdjęciami znajdziecie tutaj)

Jak rozwijać zdolności prawopółkulowe dziecka

34. Relacja mamy wymagającego chłopczyka- o tym, że metoda Domana ma sens i da się rozwijać nawet trudne dziecko (artykuł w wersji pisemnej wraz ze zdjęciem znajdziecie tutaj)

Wymagające dziecko i metoda Domana

35. Metoda Domana – pytania i odpowiedzi- kolejna sesja z przedstawicielem Doman International (nagranie wideo oraz wersję pisemną znajdziecie tutaj)

36. Wywiad z absolwentką medycyny wychowywaną w imię filozofii Glenna Domana w dzieciństwie (artykuł w wersji pisemnej znajdziecie tutaj)

37. Trzy języki w trzy lata, czyli dwujęzyczność zamierzona zmienia się w wielojęzyczność (artykuł w wersji pisemnej znajdziecie tutaj)

38. Wideorelacja z rozwoju mowy mojej wielojęzycznej trzylatki (artykuł w wersji pisemnej oraz wszystkie nagrania znajdziecie tutaj)

Rozwój mowy wielojęzycznej trzylatki

39. Sesja pytań i odpowiedzi z wnukiem Glenna Domana (wersja pisemna wraz z nagraniem tutaj)

Webminar ze Spencerem Domanem
Webminar z Doman International

40. Angielski dla dzieci z kursem Baby Beetles (wersja pisemna wraz z nagraniem wideo tutaj)

Baby Beetles

41. Przełom w czytaniu globalnym po pewnym odkryciu z trzylatką (wersję pisemną wraz ze zdjęciami i nagraniami znajdziecie tutaj)

42. Kolejny wywiad z Krzysztofem Kwietniem- wychowanie dziecka zgodne z filozofią Glenna Domana (wywiad z wersji pisemnej znajdziecie tutaj)

43. Rozwój dziecka od urodzenia, czyli plany z drugim maluszkiem (wersję pisemną artykułu wraz ze zdjęciami znajdziecie tutaj)

44. „Tom and Keri.” czyli kompletny kurs angielskiego dla przedszkolaków (wersja pisemna z nagraniami tutaj)

Kurs Tom and Keri

45. Wspieranie rozwoju motoryki dużej i zmysłu równowagi z Good Wood (wersję pisemną wraz z nagraniami i zdjęciami znajdziecie tutaj)

46. Dwujęzyczność zamierzona od urodzenia do nastolatka- wywiad

Dwujęzyczność zamierzona w praktyce

47. Brillkids Little Reader – recenzja po przerobieniu programu w języku hiszpańskim (wersję pisemną z nagraniami znajdziecie tutaj)

Brillkids Little Reader

Ten spis okazał się przydatny? Nie masz czasu czytać i częściej słuchasz bloga. Jeśli tak, udostępnij i podziel się z innymi.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u: Wszechstronne wspieranie rozwoju dziecka, na Instagram @teachyourbaby.pl, na którym wrzucam różności „od kuchni” oraz do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Jest też możliwość zapisu na newsletter. W momencie jak będę mieć 100 zapisów na newsletter będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków.

Zapraszam też do grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u: Metoda Domana i nie tylko- grupa wsparcia dla rodziców. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń.