Linki do artykułów w wersji audio na blogu teachyourbaby

Artykuły, do których do tej pory nagrałam podcast

 

Postanowiłam zrobić osobną stronę ze spisem nagrań, ale znajdziecie je też pod każdym z artykułów, których dotyczą. 

 

1. Co to jest podcast i dlaczego jest wygodny dla rodzica? O czym będziecie mogli u mnie posłuchać? (krótki artykuł w wersji pisemnej tutaj)

 

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga                 teachyourbaby

 

 

2. Jak przekazać dziecku język obcy, w którym nie jesteśmy biegli? Jak to zrobić skutecznie? Czy musimy się czegoś obawiać? Jak wygląda u nas wprowadzanie trzeciego języka? Jakich można się spodziewać efektów nawet przy minimalnym nakładzie pracy?  (link do artykułu w wersji pisemnej tutaj)

 

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga                teachyourbaby

 

3. Recenzja serii książeczek wprowadzających dzieci w świat malarstwa „I Spy … in Art” (recenzję w wersji pisemnej wraz ze zdjęciami i nagraniem wideo znajdziecie tutaj)

 

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

 

4. Jak zacząć matematykę metodą Domana z dzieckiem w wieku od 7 do 12 miesięcy?  (link do artykułu w wersji pisemnej znajdziecie tutaj)

 

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

5. Jak zacząć czytanie i kiedy zacząć czytanie globalne, czyli początki z dzieckiem w wieku 3-6 miesięcy. (link do artykułu w wersji pisemnej tutaj)

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

 

6. Jak zacząć i kontynuować czytanie globalne z dzieckiem w wieku 30-48 miesięcy? (link do artykułu w wersji pisemnej tutaj)

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

7. Recenzja książek-zagadek „Odkryj …” / „Guess who” (recenzję w wersji pisemnej wraz z relacją fotograficzną i filmikiem znajdziecie tutaj)

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

8. Wywiad dotyczący metody Heguru, czyli treningu prawopółkulowego i holistycznego rozwoju dziecka. (link do wywiadu w wersji pisemnej tutaj)

 

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

9. Recenzja programu wspierającego naukę czytania w języku angielskim, hiszpańskim, rosyjskim i innych. (link do recenzji w wersji pisemnej tutaj)

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

10. Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci,” czyli o wsparciu metodycznym, które pomoże rodzicowi skutecznie nauczyć dziecko języka angielskiego, nawet jeśli sam go nie zna, nie mówiąc już o nauczycielach w przedszkolach i żłobkach oraz pracujących z dziećmi w tym przedziale wiekowym anglistach (link do wersji pisemnej tego artykułu tutaj)

Metoda Domana w praktyce
Podcast bloga teachyourbaby

Wkrótce kolejne nagrania. 

 

Uznałeś pomysł z podcastami za fajny i przydatny? Jeśli tak, udostępnij i podziel się z innymi. 

Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Od niedawna jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). W momencie jak będę mieć 100 zapisów na newsletter będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków.

Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń.

Agnieszka Basta

Miłośniczka książek i języków obcych. Z zawodu nauczyciel języka angielskiego. Pasjonatka metod wspierania rozwoju dziecka już od urodzenia. Pomysł na bloga zrodził się z praktycznego doświadczenia z córką. Teoria doszła później. Jeśli chcesz maksymalnie rozwinąć potencjał swojego dziecka jesteś we właściwym miejscu. Mamy ten sam cel. Motywem przewodnim bloga jest metoda Domana oraz dwujęzyczność zamierzona wzbogacone o elementy metody Shichidy oraz metody Heguru. Jeśli chcesz być w stałym kontakcie ze mną zapraszam do zapisu na newsletter i dołączenia do grupy oraz polubienia fanpage na Facebooku.