Artykuły, do których do tej pory nagrałam podcast
Postanowiłam zrobić osobną stronę ze spisem nagrań, ale znajdziecie je też pod każdym z artykułów, których dotyczą.
1. Co to jest podcast i dlaczego jest wygodny dla rodzica? O czym będziecie mogli u mnie posłuchać? (krótki artykuł w wersji pisemnej tutaj)

2. Jak przekazać dziecku język obcy, w którym nie jesteśmy biegli? Jak to zrobić skutecznie? Czy musimy się czegoś obawiać? Jak wygląda u nas wprowadzanie trzeciego języka? Jakich można się spodziewać efektów nawet przy minimalnym nakładzie pracy? (link do artykułu w wersji pisemnej tutaj)

3. Recenzja serii książeczek wprowadzających dzieci w świat malarstwa „I Spy … in Art” (recenzję w wersji pisemnej wraz ze zdjęciami i nagraniem wideo znajdziecie tutaj)

4. Jak zacząć matematykę metodą Domana z dzieckiem w wieku od 7 do 12 miesięcy? (link do artykułu w wersji pisemnej znajdziecie tutaj)

5. Jak zacząć czytanie i kiedy zacząć czytanie globalne, czyli początki z dzieckiem w wieku 3-6 miesięcy. (link do artykułu w wersji pisemnej tutaj)

6. Jak zacząć i kontynuować czytanie globalne z dzieckiem w wieku 30-48 miesięcy? (link do artykułu w wersji pisemnej tutaj)

7. Recenzja książek-zagadek „Odkryj …” / „Guess who” (recenzję w wersji pisemnej wraz z relacją fotograficzną i filmikiem znajdziecie tutaj)

8. Wywiad dotyczący metody Heguru, czyli treningu prawopółkulowego i holistycznego rozwoju dziecka. (link do wywiadu w wersji pisemnej tutaj)

9. Recenzja programu wspierającego naukę czytania w języku angielskim, hiszpańskim, rosyjskim i innych. (link do recenzji w wersji pisemnej tutaj)

10. Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci,” czyli o wsparciu metodycznym, które pomoże rodzicowi skutecznie nauczyć dziecko języka angielskiego, nawet jeśli sam go nie zna, nie mówiąc już o nauczycielach w przedszkolach i żłobkach oraz pracujących z dziećmi w tym przedziale wiekowym anglistach (link do wersji pisemnej tego artykułu tutaj)

11. Podsumowanie rozwoju mowy w trzech językach 2,5-latki wychowanej w dwujęzyczności zamierzonej wspieranej metodą Domana. (link do wersji pisemnej tego artykułu tutaj).

12. Recenzja serii 20 książek anglojęzycznych Usborne Phonics Readers (link do wersji pisemnej recenzji wraz z nagraniami wideo tutaj).

13. Wywiad z Krzysztofem Kwietniem – dorosłym wychowanym według filozofii Domana, który wychował syna z metodą Domana (wywiad w wersji pisemnej tutaj). Tutaj zapraszam na podcast ze wstępem do wywiadu oraz komentarzem podsumowującym oraz na wideo z samym wywiadem.

14. Recenzja Storybooków, czyli elementów wersji Expert Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” z punktu widzenia rodzica oraz nauczyciela (recenzję w wersji pisemnej oraz wspomniane przeze mnie nagrania wideo znajdziecie tutaj).

15. Recenzja idealnych książek do czytania globalnego w języku polskim (recenzji w wersji pisemnej wraz ze zdjęciami i nagraniami wideo znajdziecie tutaj).

16. Podsumowanie i oficjalne zakończenie z pozytywnym rezultatem programu czytania metodą Domana w języku polskim i angielskim (artykuł w wersji pisemnej wraz z nagraniami wideo i zdjęciami znajdziecie tutaj)

17. Recenzja książek z okienkami Usborne, które mogą zastąpić programy inteligencji dla zabieganych rodziców (recenzję w wersji pisemnej wraz z nagraniami wideo i zdjęciami znajdziecie tutaj)

18. Przez żołądek do mózgu, czyli o naszej diecie (artykuł w wersji pisemnej wraz z nagraniami wideo i zdjęciami znajdziecie tutaj)

19. Co jest najważniejsze dla rozwoju dziecka? Od czego zacząć metodę Domana? Którą książkę Domana warto przeczytać? (artykuł w wersji pisemnej wraz ze zdjęciami znajdziecie tutaj)

20. Recenzja serii książek dla początkujących czytelników „Przygoda z czytaniem” z postaciami Disneya. (artykuł w wersji pisemnej wraz ze zdjęciami i nagraniem wideo znajdziecie tutaj)

Uznałeś pomysł z podcastami za fajny i przydatny? Jeśli tak, udostępnij i podziel się z innymi.
Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz.
Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Od niedawna jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). W momencie jak będę mieć 100 zapisów na newsletter będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków.
Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń.