Programy inteligencji do pobrania i druku

PROGRAMY INTELIGENCJI PODZIELONE NA KATEGORIE TEMATYCZNE

Więcej o programach inteligencji znajdziecie w artykule im poświęconym. W podsumowaniu przerobionych przez nas bitów inteligencji napisałam, że będę się trzymać wskazówek Domana, ale też popuszczę trochę wodze wyobraźni. W końcu jesteśmy na „ścieżce wolności.”

KOTY

Źródło naszych faktów: „The Cat Encyclopedia for KIDS” („Encyklopedia kotów dla dzieci”) oraz wideo z 10 fascynującymi faktami o kocie Maine Coon, do którego link w artykule o przekazywaniu dziecku wiedzy encyklopedycznej. Próbowałam zastosować się do wzoru programu z książki Domana „How to Give Your Baby Encyclopedic Knowledge” („Jak przekazać małemu dziecku wiedzę encyklopedyczną”). Jedyne zwierzę, do którego się odniósł to jaszczurka i dość ciężko mi było trzymać się przy kocie tych samych punktów. Sami oceńcie jak mi wyszło porównując z sugestiami Domana dla kolejnych poziomów wiedzy:

1. Najbardziej interesujący i prosty fakt.

2. Czym się żywi.

3. Środowisko

4. Miejsce występowania.

5. Rozmiar.

6. Rozmnażanie się lub fakty o młodych.

7-9. Cecha anatomiczna lub ciekawy fakt.

10. Kategorie taksonomiczne np. rząd, gromada, rodzina,rodzaj, gatunek. 

 

Maine Coon   

Wstrzymajcie się z pobieraniem aż uzupełnię chociaż 4 programy. Ten Maine Coon to tak poglądowo, jakby ktoś miał jakieś uwagi.

 

Wersja kieszonkowa

 

Pocket version

 

Zdania do pokazania dziecku

 

Sentences to be shown to your kid

 

 

 

 

 

 

Programy inteligencji to nie jedyna rzecz, którą można u mnie pobrać. Szczegółowy opis działu Do pobrania znajdziecie tutaj.

 

Podoba ci się mój blog? Jest dla ciebie przydatny? Jeśli tak, udostępnij, podziel się z innymi pokazując mi, że doceniasz moją pracę. 

Jestem ciekawa, czy i jak korzystacie z udostępnionych przeze mnie materiałów. A może macie swoje sugestie, co powinnam tu zamieścić? A może też produkujecie własne pomoce dla dziecka i zechcecie się ze mną podzielić? Byłabym bardzo wdzięczna, bo nie nadążam z produkcją. Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz na blogu lub na fanpage na Facebook’u i podzielisz się swoim doświadczeniem lub pomysłem.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Od pewnego czasu jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). W momencie jak będę mieć 100 zapisów będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków. 

Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń. 

Agnieszka Basta

Miłośniczka książek i języków obcych. Z zawodu nauczyciel języka angielskiego. Pasjonatka metod wspierania rozwoju dziecka już od urodzenia. Pomysł na bloga zrodził się z praktycznego doświadczenia z córką. Teoria doszła później. Jeśli chcesz maksymalnie rozwinąć potencjał swojego dziecka jesteś we właściwym miejscu. Mamy ten sam cel. Motywem przewodnim bloga jest metoda Domana oraz dwujęzyczność zamierzona wzbogacone o elementy metody Shichidy oraz metody Heguru. Jeśli chcesz być w stałym kontakcie ze mną zapraszam do zapisu na newsletter i dołączenia do grupy oraz polubienia fanpage na Facebooku.