Programy inteligencji do pobrania i druku

PROGRAMY INTELIGENCJI PODZIELONE NA KATEGORIE TEMATYCZNE

Więcej o programach inteligencji znajdziecie w artykule im poświęconym. W podsumowaniu przerobionych przez nas bitów inteligencji napisałam, że będę się trzymać wskazówek Domana, ale też popuszczę trochę wodze wyobraźni. W końcu jesteśmy na „ścieżce wolności.” Jeżeli chodzi o tematykę programów będę szła za zainteresowaniami mojej córeczki oraz za tym, co można tak na żywo w otoczeniu pokazać kierując się tym, czego się dowiedziałam z wywiadu live na Facebooku z Natalią Minge. To z czym dziecko ma kontakt na co dzień, lepiej zapada w pamięć. Samochody to jest to, co widzimy codziennie. 

MARKI SAMOCHODÓW

Źródło naszych faktów: różne anglojęzyczne strony internetowe poświęcone historii koncernów samochodowych. Starałam się wybrać możliwie najciekawsze fakty i możliwie najbardziej je uprościć. Polecam korzystać z wersji kieszonkowej tj. wydrukować, rozciąć, zalaminować, rozciąć i zawsze mieć przy sobie a jak tylko na ulicy zaważycie jakiś samochód dodawać o nim nową informację. My tak robimy, przy czym czasem rozdzielam jeszcze jedną informację na dwie krótsze. Ilość powtórek uzależnijcie od tego, na jakiej ilości powtórek jesteście z innymi programami. Nie musicie się trzymać dokładnie tej wersji, którą napisałam. Chodzi o przekazanie dziecku informacji. Jakkolwiek to zrobicie będzie dobrze. Zaczęłam od marek z naszego otoczenia i tych, które najczęściej widujemy na ulicy. Będą kolejne. Loga samochodów znajdziecie w dziale z bitami inteligencji do pobrania

 

Wersja kieszonkowa : Misubishi, Nissan, Citroen, Opel   

 

Pocket version : Misubishi, Nissan, Citroen, Opel 

 

Zdania do zaprezentowania dziecku: Mitsubishi

 

Sentences for your child: Mitsubishi

 

Zdania do zaprezentowania dziecku: Nissan

 

Sentences for your child: Nissan

 

Zdania do zaprezentowania dziecku: Citroen

 

Sentences for your child: Citroen

 

Zdania do zaprezentowania dziecku: Opel

 

Sentences for your child: Opel

 

KOTY

Źródło naszych faktów: „The Cat Encyclopedia for KIDS” („Encyklopedia kotów dla dzieci”) oraz wideo z 10 fascynującymi faktami o kocie Maine Coon, do którego link w artykule o przekazywaniu dziecku wiedzy encyklopedycznej. Próbowałam zastosować się do wzoru programu z książki Domana „How to Give Your Baby Encyclopedic Knowledge” („Jak przekazać małemu dziecku wiedzę encyklopedyczną”). Jedyne zwierzę, do którego się odniósł to jaszczurka i dość ciężko mi było trzymać się przy kocie tych samych punktów. Sami oceńcie jak mi wyszło porównując z sugestiami Domana dla kolejnych poziomów wiedzy:

1. Najbardziej interesujący i prosty fakt.

2. Czym się żywi.

3. Środowisko

4. Miejsce występowania.

5. Rozmiar.

6. Rozmnażanie się lub fakty o młodych.

7-9. Cecha anatomiczna lub ciekawy fakt.

10. Kategorie taksonomiczne np. rząd, gromada, rodzina,rodzaj, gatunek. 

 

Maine Coon   

Wstrzymajcie się z pobieraniem aż uzupełnię chociaż 4 programy. Ten Maine Coon to tak poglądowo, jakby ktoś miał jakieś uwagi.

 

Wersja kieszonkowa

 

Pocket version

 

Zdania do pokazania dziecku

 

Sentences to be shown to your kid

 

 

 

 

 

 

Programy inteligencji to nie jedyna rzecz, którą można u mnie pobrać. Szczegółowy opis działu Do pobrania znajdziecie tutaj.

 

Podoba ci się mój blog? Jest dla ciebie przydatny? Jeśli tak, udostępnij, podziel się z innymi pokazując mi, że doceniasz moją pracę. 

Jestem ciekawa, czy i jak korzystacie z udostępnionych przeze mnie materiałów. A może macie swoje sugestie, co powinnam tu zamieścić? A może też produkujecie własne pomoce dla dziecka i zechcecie się ze mną podzielić? Byłabym bardzo wdzięczna, bo nie nadążam z produkcją. Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz na blogu lub na fanpage na Facebook’u i podzielisz się swoim doświadczeniem lub pomysłem.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Od pewnego czasu jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). W momencie jak będę mieć 100 zapisów będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków. 

Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń. 

Agnieszka Basta

Miłośniczka książek i języków obcych. Z zawodu nauczyciel języka angielskiego. Pasjonatka metod wspierania rozwoju dziecka już od urodzenia. Pomysł na bloga zrodził się z praktycznego doświadczenia z córką. Teoria doszła później. Jeśli chcesz maksymalnie rozwinąć potencjał swojego dziecka jesteś we właściwym miejscu. Mamy ten sam cel. Motywem przewodnim bloga jest metoda Domana oraz dwujęzyczność zamierzona wzbogacone o elementy metody Shichidy oraz metody Heguru. Jeśli chcesz być w stałym kontakcie ze mną zapraszam do zapisu na newsletter i dołączenia do grupy oraz polubienia fanpage na Facebooku.