Pierwsze książeczki do czytania globalnego stworzone specjalnie dla małego dziecka

SZCZEGÓŁOWY OPIS TEGO DZIAŁU ZNAJDZIECIE TUTAJ.

 

CZĘŚĆ 1:

RÓŻNE KSIĄŻECZKI INSPIROWANE ZAINTERESOWANIAMI DZIECKA – PROFESJONALNE

W pełni profesjonalne książeczki tworzone specjalnie dla was są możliwe na skutek współpracy z Bogdanem Ruszkowskim – grafikiem komputerowym z wykształcenia, a z pasji fotografem, recenzentem i blogerem: StaryZgred.

Książeczki inspirowane popularnymi dziecięcymi piosenkami: 

2)  Pajączki

3)  Spiders

 

RÓŻNE KSIĄŻECZKI INSPIROWANE ZAINTERESOWANIAMI DZIECKA – AMATORSKIE

Ulubione piosenki Mai – książeczki tworzone specjalnie dla mojej córeczki, ale waszym dzieciom też się na pewno spodobają: 

Wlazł kotek na płotek

 

Różności: 

In the jungle 

W dżungli 

 

Książeczki wspomagające rozwój językowy – więcej informacji tutaj:

What do you want? 

Co chcę?

 

CZĘŚĆ 2:

INDYWIDUALNE KSIĄŻECZKI O DZIECKU I DLA DZIECKA – ŚCIĄGAJCIE I EDYTUJCIE, TAK, ABY KSIĄŻECZKI PASOWAŁY DO WASZYCH MALUCHÓW

 

Pierwsze 7 książeczek o dziecku (wg Domana jedna ma mieć maksymalnie 5 zdań) w dwóch wersjach językowych:

 

Teraz, gdy Maja ma 2 latka złożyłam wszystkie książeczki o tym, co robi w jedną większą. W wieku dwóch lat te książeczki po odświeżeniu, bo dawno z nich nie korzystaliśmy są hitem. Widzę, że ktoś zmienił przypadkiem Maję na Piotrusia 😛 Nie szkodzi o ile temu komuś nie przeszkadza, że upublicznił zdjęcie dziecka.

 

1) wersja anglojęzyczna do pobrania i edycji

2) wersja polskojęzyczna do pobrania i edycji 

 

Kolejny pomysł: 5 książeczek związanych z emocjami i wyglądem dziecka:

 

W związku z tym, że 1 zdjęcie powtarza się dwa razy przy zdaniach o niebieskich oczach i blond włosach ręcznie pisakiem narysowałam strzałki o co chodzi.

 

1) wersja anglojęzyczna do pobrania i edycji  część 1 – emocje i uczucia

  wersja anglojęzyczna do pobrania  i edycji  część 2 – wygląd 

 

2) wersja polskojęzyczna do pobrania edycji część 1 – emocje i uczucia

wersja polskojęzyczna do pobrania i edycji część 2 – wygląd

 

CZĘŚĆ 3:

KSIĄŻKOWE BITY INTELIGENCJI – WIĘCEJ INFORMACJI W OPISIE DZIAŁU DO POBRANIA.

The sky at night

Niebo w nocy

 

Książeczki do czytania globalnego to nie jedyna rzecz, którą można u mnie pobrać. Szczegółowy opis działu Do pobrania znajdziecie tutaj.

 

Podoba ci się mój blog? Jest dla ciebie przydatny? Jeśli tak, udostępnij i podziel się z innymi. 

Jestem ciekawa, czy i jak korzystacie z udostępnionych przeze mnie materiałów.  A może macie swoje sugestie, co powinnam tu zamieścić? A może też produkujecie własne pomoce dla dziecka i zechcecie się ze mną podzielić? Byłabym bardzo wdzięczna, bo nie nadążam z produkcją. Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz i podzielisz się swoim doświadczeniem lub pomysłem.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Od pewnego czasu jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). W momencie jak będę mieć 100 zapisów będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków. 

Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń.