Pierwsze książeczki do czytania globalnego stworzone specjalnie dla małego dziecka

SZCZEGÓŁOWY OPIS TEGO DZIAŁU ZNAJDZIECIE TUTAJ.

Pierwotna wersja książeczek była inspirowana książkami Anety Czerskiej z recenzji, którą znajdziecie tutaj. Chodzi o odstęp znaków interpunkcyjnych od słów. Dla starszych dzieci taki zabieg jest już raczej niepotrzebny, dla maluchów wydaje się przydatny, ale ….zapytamy o to przedstawiciela Doman International.

Natomiast jako, że Maria Trojanowicz-Kasprzak zgłosiła roszczenia, że od niej zaczerpnęłam pomysł bez jej zgody,  a ja pojęcia nie mam kto był pierwszy, czy Czerska, czy Kasprzak, przysunęłam wszystkie znaki standardowo. Zawsze możecie edytować w dokumencie, tylko proszę – nie zostawiajcie zdjęć swoich maluchów. Prawda jest taka, że w jej książkach nawet tego nie zauważyłam. Natomiast o takim zabiegu wspominałam w recenzji książek Anety Czerskiej.

Zresztą jak widzicie książki można dowolnie edytować, więc w sumie nie wiem, co będzie jak ktoś te nieszczęsne kropki i pytajniki odsunie. Już widzę pewne zmiany w stosunku do oryginału, który zrobiłam np. nie ma Mai, tylko Natalka :P, zniknęły zdjęcia w jednej i tekst jest zupełnie inny. Edytujecie na własną odpowiedzialność 🙂 W sumie raczej bez sensu byłoby gdybym zamknęła edycję, bo po co wam książki o Mai? Potrzebujecie szablonu, czyż nie?

CZĘŚĆ 1: RÓŻNE KSIĄŻECZKI INSPIROWANE ZAINTERESOWANIAMI DZIECKA – AMATORSKIE

Ulubione piosenki Mai – książeczki tworzone specjalnie dla mojej córeczki, ale waszym dzieciom też się na pewno spodobają: 

Wlazł kotek na płotek

Różności: 

In the jungle 

W dżungli 

Książeczki wspomagające rozwój językowy – więcej informacji tutaj:

What do you want? 

Co chcę?

CZĘŚĆ 2:

INDYWIDUALNE KSIĄŻECZKI O DZIECKU I DLA DZIECKA – ŚCIĄGAJCIE I EDYTUJCIE, TAK, ABY KSIĄŻECZKI PASOWAŁY DO WASZYCH MALUCHÓW

Pierwsze 7 książeczek o dziecku (wg Domana jedna ma mieć maksymalnie 5 zdań) w dwóch wersjach językowych:

Teraz, gdy Maja ma 2 latka złożyłam wszystkie książeczki o tym, co robi w jedną większą. W wieku dwóch lat te książeczki po odświeżeniu, bo dawno z nich nie korzystaliśmy są hitem. Widzę, że ktoś zmienił przypadkiem Maję na Piotrusia 😛 Nie szkodzi o ile temu komuś nie przeszkadza, że upublicznił zdjęcie dziecka.

1) wersja anglojęzyczna do pobrania i edycji

2) wersja polskojęzyczna do pobrania i edycji 

Kolejny pomysł: 5 książeczek związanych z emocjami i wyglądem dziecka:

W związku z tym, że 1 zdjęcie powtarza się dwa razy przy zdaniach o niebieskich oczach i blond włosach ręcznie pisakiem narysowałam strzałki o co chodzi.

1) wersja anglojęzyczna do pobrania i edycji  część 1 – emocje i uczucia

  wersja anglojęzyczna do pobrania  i edycji  część 2 – wygląd 

2) wersja polskojęzyczna do pobrania edycji część 1 – emocje i uczucia

wersja polskojęzyczna do pobrania i edycji część 2 – wygląd

CZĘŚĆ 3:

KSIĄŻKOWE BITY INTELIGENCJI – WIĘCEJ INFORMACJI W OPISIE DZIAŁU DO POBRANIA.

The sky at night

Niebo w nocy

Książeczki do czytania globalnego to nie jedyna rzecz, którą można u mnie pobrać. Szczegółowy opis działu Do pobrania znajdziecie tutaj.

Podoba ci się mój blog? Jest dla ciebie przydatny? Jeśli tak, udostępnij i podziel się z innymi. 

Jestem ciekawa, czy i jak korzystacie z udostępnionych przeze mnie materiałów.  A może macie swoje sugestie, co powinnam tu zamieścić? A może też produkujecie własne pomoce dla dziecka i zechcecie się ze mną podzielić? Byłabym bardzo wdzięczna, bo nie nadążam z produkcją. Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz i podzielisz się swoim doświadczeniem lub pomysłem.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Od pewnego czasu jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). W momencie jak będę mieć 100 zapisów będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków.

Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń.