fbpx

Lista działań matematycznych według Domana

PODRĘCZNA LISTA DZIAŁAŃ MATEMATYCZNYCH

Szczegółowy opis tej części oraz innych z sekcji Do pobrania znajdziecie tutaj (ile działań należy pokazać, źródło, czemu zdecydowałam się je inaczej ułożyć niż w książce “How to Teach Your Baby Math” (“Jak nauczyć małe dziecko matematyki”). Pamiętajcie, żeby działania wybierać losowo, żeby podobne się nie powtarzały w jednej sesji. Nie kierujcie się żadnymi harmonogramami dostępnymi z gotowymi zestawami kart. Po prostu bierzecie listę i korzystacie losowo, wykreślając te, które już zostały wykorzystane. Ja tak robiłam. W programie matematycznym Domana jest ważne, żeby nie było koło siebie podobnych działań np. 2+1=3, 3+1=4 itp. Urozmaicamy sesje na ile się da. Na etapie mnożenia na działaniach mieszanych (kropki i cyfry) zaczęło mi brakować znaków matematycznych z gotowego zestawu. Maja wydawała się zafascynowana mnożeniem, więc czasem wchodziło i po 7 działań na raz. Dodrukowałam dla siebie i tutaj też wrzucam jakby ktoś potrzebował. 

DODAWANIE 

Działania w zakresie dodawania podzieliłam na:

 

  • dłuższe operacje (poszerzamy zakres dodawania wybierając działania z tej listy, można się z nimi fajnie bawić, jak pokazują filmiki tutaj)

 

ODEJMOWANIE

 

MNOŻENIE

 

ZNAKI MATEMATYCZNE

 

 

Kończąc kolejne etapy wczesnej edukacji matematycznej na cyfrach będę przepisywać z książki Domana i umieszczać tutaj kolejne operacje w zakresie 0-60, bo takie nam autor metody zaprezentował. 

 

Podoba ci się mój blog? Jest dla ciebie przydatny? Jeśli tak, udostępnij i podziel się z innymi. 

Jestem ciekawa, czy i jak korzystacie z udostępnionych przeze mnie materiałów.  A może macie swoje sugestie, co powinnam tu zamieścić? A może też produkujecie własne pomoce dla dziecka i zechcecie się ze mną podzielić? Byłabym bardzo wdzięczna, bo nie nadążam z produkcją. Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz i podzielisz się swoim doświadczeniem lub pomysłem.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Od pewnego czasu jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). W momencie jak będę mieć 100 zapisów będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków. 

Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń.