Wywiad z Bożeną Bejnar-Sławow, która znała osobiście Glenna Domana

Nagranie z wywiadu z Bożeną-Bejnar Sławow
Po raz pierwszy udało mi się przeprowadzić wywiad live na Facebooku tak, żeby mieć nagranie w jednym kawałku. Pierwszy wywiad z Natalią Minge już możecie przeczytać u mnie na blogu. Mam jeszcze dwa zaległe do przepisania z Krzysztofem Kwietniem, więc zanim do tego dojdę miną wieki. Zdecydowałam, że wrzucę tutaj ostatni wywiad w poście roboczym dla rodziców, którzy z Facebooka nie korzystają. Na razie mąż nie zdołał mi obciąć początku, więc przewińcie do 5 minuty 2 sekund. W wywiadzie informacje na temat wspierania rozwoju dziecka od eksperta – pani Bożena pracowała przez kilkanaście lat w Instytucie założonym przez Glenna Domana. 

                                                                                                               

 

Kilka słów o pani Bożenie i zaproszenie na szkolenie

Jeśli wysłuchaliście wywiadu wiecie już, że pani Bożena to niesamowita osoba. Razem z mamą, która nawiązała z nią kontakt kombinujemy, żeby sprowadzić ją do Polski (mieszka w Stanach Zjednoczonych) na szkolenie dla rodziców. Szukamy też ewentualnych sponsorów, aby rodziców nie musiało to tyle kosztować. Poniżej wklejam informację, która znajduje się też na moim Facebookowym fanpage.
Chciałabym wszystkich chętnych zaprosić na szkolenie nt. Metody Organizacji Neurologicznej w. Mt. Domana znanej jako Neuro-Re-Edukacja. Neuro-Re-Edukacja jest to praca przeznaczona głównie dla rodziców.
Neuro-Re-Edukacja jest koncepcją terapeutyczną opartą o zrozumienie Profilu Rozwoju Człowieka wg Doman’a, Carl Delacato, Temple Fay, Gretchen Kerr, Raymundo Veras oraz innych twórców owego „Profilu” z uwzględnieniem wszystkich dziedzin naukowych i leczniczych, których postępowanie szanuje organizację neurologiczną i kolejność dojrzewania neurologicznego.
Szkolenie będzie prowadzone przez panią Bożenę Bejnar- Sławow, która jest osobą z 32 letnim doświadczeniem w Metodzie założonej przez Glenn’a Domana, mianowicie zwanym „Programem Organizacji Neurologicznej”. W trakcie szkolenia rodzice otrzymają informacje teoretyczne i praktyczne, które mają na celu zoptymalizować sukces w pracy z dzieckiem. „Ważne jest wiedzieć co robić, ale najważniejsze jest też wiedzieć to czego nie robić”. Według pani Bożeny „Metoda Domana” jest w Polsce zbachoryzowana jak i pod zaborem. Rodzice, jak twierdzi pani Bożena biorą się za deser przed obiadem zaczynając od elementów tyczących się rozwoju intelektualnego, gdzie w efekcie intelekt i jego rozwój mają swój początek w prawidłowym rozwoju organizacji neurologicznej, który łączy się ściśle z rozwojem motorycznym, sensorycznym i fizjologicznym. Celem tej metody według pani Bożeny nie jest osiągnięcie „geniusza” jako dziecko lecz „zwiększenie szans na sukces w życiu”. Zatem, na szkoleniu omawiany będzie Profil Rozwoju Człowieka i jego założenia jak i elementy pracy rozwijające umiejętności: sensoryczne, motoryczne, fizjologiczne, intelektualne i społeczne.
Po szkoleniu rodzice będą miele okazje zadawać pytania.

Bożena Bejnar-Sławow wyemigrowała do USA w wieku 10 lat. Po ukończeniu Socjologii na Uniwersytecie Pennsylwanii, jako młoda matka, zaangażowała się w 15 letnią pomoc dla Polskich rodzin, dzieci skaleczonych neurologicznie, które przyjeżdżały do IAHP ( The Institutes for the Achievement of Human Potential ). Jest matką, która stosowała program z własnymi dziećmi. Bożena Bejnar-Sławow jest pierwszą osobą przedstawiającą tą metodę w Polsce począwszy od 1991r. prowadząc szkolenia w ponad 30 miejscowościach włącznie z „Fundacją Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym” w Opolu, „Fundacją Daj Szanse w Toruniu. Prowadziła zajęcia na UAM w Poznaniu na wydziale specjalnej pedagogiki prowadząc zajęcia m.in. na logopedii na zaproszenie S.P. Prof. W. Dykcika. W 1992 roku Pani Bożena otrzymała srebrną odznakę Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za pomoc rodzinom z dziećmi z porażeniem mózgowym. Do dnia obecnego podróżuje po świecie prowadzi szkolenia dla rodziców dzieci skaleczonych jak i przeciętnych w USA, Kanadzie, Belgii, Finlandii, Izraela, Kazachstanie, Rosji, Ukrainie, Polsce, Łotwie, Indiach, Malezji, Singapurze, Bułgarii, Nikaragui i we Włoszech. (Bardzie obszerna biografia BBS jest dostępna dla zainteresowanych) .

Tematy, które zostaną poruszone na szkoleniu obejmują:
• Zrozumienie Profilu Rozwoju Człowieka
• Rozwój Sensoryczny
• Rozwój Motoryczny
• Związek między sensoryką i motoryką
• Rozwój równowagi i jej znaczenie dla rozwoju pozostałych ścieżek motorycznych i sensorycznych
• Jak rozumieć rozwój intelektualny i jego związek z rozwojem sensoryczno-motorycznym
• Program Intelektualnego rozwoju
1) czytanie
2) matematyka
3) wiedza encyklopedyczna
• Powiązanie fizjologii z ogólnym rozwojem
Inne tematy:
• Padaczka
• Żywność
• Program Prawa i Kodu cywilnego
• Rozwój społeczny
• Techniki: patterning, maski, programy podłogi (pełzanie, raczkowanie i ich znaczenie dla rozwoju połączonych części mózgu)
• Aspekty profilaktyczne
• Co robić, aby rozwijać dziecko typowe jak i dziecko z opóźnionym rozwojem.

Termin szkolenia: 10 listopada 2018 – 13 listopada 2018 (szkolenie trwa aż 4 dni, tylko dla wytrwałych !)

Czas trwania: 9.00 -17.00
Miejsce szkolenia: Kraków.  Zainteresowanych proszę o kontakt na adres e-mailowy annaworkiewicz@gmail.com lub pod numerem telefonu 664416606.

Koszt szkolenia to 1 300zł od rodziny (prosimy aby dwoje rodziców było na szkoleniu, np. mama i tata, mama i babcia, ktoś kto będzie pomagał przy pracy z dzieckiem). Dopytałam o tą obecność obojga rodziców i oczywiście w szkoleniu uczestniczą tylko rodzice. Ja mam blisko do Krakowa, więc pewnie mojej Mai nie będę brała tylko planuję codziennie dojeżdżać. Pojawiła się możliwość konsultacji indywidualnych, więc w ten dzień ją przywiozę.

Uznałeś wywiad za ważny? Jeśli tak, udostępnij i podziel się z innymi. Bardzo nam zależy, żeby do tego szkolenia doszło. Żeby było to możliwe, musi się zebrać grupa 20 rodziców. 

Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Od niedawna jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). W momencie jak będę mieć 100 zapisów na newsletter będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków.

Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *