Ścieżka wolności – materiały do czytania globalnego do druku

WIĘCEJ O ŚCIEŻCE WOLNOŚCI ZNAJDZIECIE W ARTYKULE O NOWYM WYMIARZE CZYTANIA GLOBALNEGO

DLA KOGO SĄ PRZYGOTOWANE PRZEZE MNIE MATERIAŁY 

Z poniższych materiałów możecie skorzystać, jeśli po prostu potrzebujecie nowych słów na kolejnych etapach czytania globalnego, jak również gdy dotarliście do końca programu nauki czytania małego dziecka według Domana, ale chcecie jeszcze kontynuować, bo dziecko jest małe. 

Jeśli zgłębiliście już mojego bloga wiecie już, że nawet jeśli doszliśmy do końca nadal prezentujemy nowe słowa, natomiast tak jak pisałam w artykule dotyczącym rozpoczynania czytania globalnego z dzieckiem w wieku 12-18 miesięcy, niekoniecznie musimy prezentować słowa do każdej nowej książki, jeśli już mamy sporo takich książeczek spełniających kryteria Domana za sobą (uff…w końcu do tego doszłam). Niech książki czasem malucha zaskakują nowymi wyrazami, a my, wiedząc, że w języku polskim jest zalecane zapoznanie dziecka z większą liczbą słów niż w języku angielskim, w którym została stworzona metoda Domana mamy gotowe inspiracje poniżej: 

CZYTANIE GLOBALNE DO DRUKU

Jakby ktoś z jakichś względów potrzebował plików do edycji proszę o kontakt prywatnie lub przez grupę wsparcia dla rodziców rozwijających potencjał swoich dzieci na Facebook’u. 

Zestawy z rymami i słowami trudnymi ortograficznie to jeden wielki chaos, bo tak właśnie sobie wyobrażam ścieżkę prawopółkulową Anety Czerskiej, która tak naprawdę została zaczerpnięta z Domana (a jak do tego doszłam dowiecie się przechodząc do artykułu o tym, jak rozpocząć czytanie globalne z dzieckiem w wieku 12-18 miesięcy). 

Rymy w wersji globalnej:

Część 1

 

Przysłowia w wersji globalnej:

Część 1: Kwiecień plecień – pojedyncze słowa oraz zdanie w dwóch wersjach: do rozcięcia w paski lub całość. 

 

Piosenki dziecięce w wersji globalnej:

Część 1: Kasza marcowa – pojedyncze słowa oraz zdania.

Prawa autorskie do tekstu należą w całości do jego twórcy

 

Dziecięce rymowanki w wersji globalnej: 

Bomba  – pojedyncze słowa oraz zdania

 

Słowa trudne ortograficznie w wersji globalnej:

Część 1

 

Podoba ci się mój blog? Jest dla ciebie przydatny? Jeśli tak, udostępnij, podziel się z innymi pokazując mi, że doceniasz moją pracę. 

Jestem ciekawa, czy i jak korzystacie z udostępnionych przeze mnie materiałów. A może macie swoje sugestie, co powinnam tu zamieścić? A może też produkujecie własne pomoce dla dziecka i zechcecie się ze mną podzielić? Byłabym bardzo wdzięczna, bo nie nadążam z produkcją. Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz na blogu lub na fanpage na Facebook’u i podzielisz się swoim doświadczeniem lub pomysłem.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Od pewnego czasu jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). W momencie jak będę mieć 100 zapisów będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków. 

Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń.