Modyfikacje i ulepszenia metody Domana

Metoda Domana na wesoło i zupełnie inaczej, czyli zabawy przetestowane na moim maluchu oraz inne modyfikacje mojego autorstwa lub inspirowane innymi zwolennikami wczesnej edukacji metodą globalną: 

Słowem wstępu: są dzieci, które są cały czas zainteresowane szybkimi prezentacjami kart do czytania globalnego, czy matematyki. Są też rodzice, którzy szybko zaniechali wczesnej edukacji, widząc np. że ich pociechy odwracają wzrok na widok kart. Jak dziecka nie interesują karty albo w ramach urozmaicenia proponuję zabawy z kartami. Poza tym uważam, że niekoniecznie trzeba się trzymać w 100% wytycznych Domana co do ilości  i częstotliwości zestawów kart dziennie. 

ZABAWY Z PLANSZAMI DO CZYTANIA GLOBALNEGO LUB MATEMATYKI I INNE MODYFIKACJE METODY DOMANA CZ.1

METODA DOMANA JEST DLA KAŻDEGO – DOSTOSUJ JĄ DO SIEBIE

ZABAWY Z PLANSZAMI DO CZYTANIA GLOBALNEGO LUB MATEMATYKI CZ. 2

OPÓŹNIENIE WPROWADZANIA DZIAŁAŃ ZŁOŻONYCH TYLKO Z CYFR Z UWAGI NA WIEK DZIECKA – 20 MIESIĘCY

SEKRETY WCZESNEJ EDUKACJI

O CHWALENIU DZIECKA I CHWALENIU SIĘ DZIECKIEM

ZABAWY MATEMATYCZNE I W CZYTANIU GLOBALNYM CZ. 3

 

 

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji.

Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Na razie „raczkujemy,” ale liczę na to, że niedługo nasze grono się rozrośnie i będziemy mogli wymieniać się doświadczeniami. Widząc, ilu rodziców dołączyło w ciągu dwóch dni od jej powstania, zapowiada się ciekawie.