fbpx

Listy słów z książek do czytania globalnego i inne

Przygotowanie dziecka do pierwszych książek, czyli gotowe do edycji i modyfikacji listy słów z książek do czytania globalnego oraz listy przerobionych przez nas słów na kartach

Szczegółowy opis całego działu Do pobrania znajdziecie tutaj.

Listy pojedynczych słów przerobionych do momentu zakończenia programu czytania w języku angielskim oraz polskim:

W związku z pytaniem jednej mamy, wpisane sporadycznie słowa odmienione w języku polskim, czy włoskim wynikały jedynie z tego, że takiej formy potrzebowałam do rymów. Poza rymami prezentowane były słowa w formie podstawowej, a czasowniki w 3 osobie liczby mnogiej lub pojedynczej:

Lista przerobionych globalnie słów w języku włoskim 

Lista przerobionych globalnie słów w języku polskim 

Lista przerobionych globalnie słów w języku angielskim

Listy słów do anglojęzycznych książek do czytania globalnego 

“Nose is Not Toes” Glenn Doman, Janet Doman  (szczegóły o książce możecie przeczytać w recenzji obu książek wydanych dla dzieci przez Domana)

“I like to play” Brillkids (szczegółową recenzję zbiorczą książeczek tego wydawnictwa znajdziecie tutaj)

Listy słów do książek polskojęzycznych 

Recenzja zbiorcza książeczek Anny Czerskiej znajduje się tutaj.

“Kto to jest ?” Aneta Czerska

“Co oni robią?” Aneta Czerska

Zwróćcie uwagę, że dużo słów powtarza się z poprzedniej książeczki. Jak ktoś zaczął od tamtej, oczywiście należy część wyrzucić. Niektóre z tych książeczek są tak proste, że okazywało się, że nie musiałam nowych słów Mai drukować, bo takich nie było. Wszystkie pojawiły się na planszach wcześniej.

“Co się dzieje” Aneta Czerska

“Co oni mają” Aneta Czerska

“Co oni lubią?” Aneta Czerska

Już wkrótce:

kolejne listy słów z książek w języku angielskim, a jak wiecie z tej recenzji mam ich sporo oraz z książek w języku polskim, które oczywiście najpierw będą poprzedzone recenzjami.

Listy słów z książek do czytania globalnego to nie jedyna rzecz, którą można u mnie pobrać. Szczegółowy opis działu Do pobrania znajdziecie tutaj.

Podoba ci się mój blog? Jest dla ciebie przydatny? Jeśli tak, udostępnij i podziel się z innymi. 

Jestem ciekawa, czy i jak korzystacie z udostępnionych przeze mnie materiałów. A może macie swoje sugestie, co powinnam tu zamieścić? A może też produkujecie własne pomoce dla dziecka i zechcecie się ze mną podzielić? Byłabym bardzo wdzięczna, bo nie nadążam z produkcją. Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz i podzielisz się swoim doświadczeniem lub pomysłem.

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz i podzielisz się swoim doświadczeniem. Będę też wdzięczna za wszelkie uwagi co do tego, czy nowsze artykuły są czytelniejsze, zwłaszcza, jeśli zgubiłeś/ zgubiłaś się w moim blogowym labiryncie.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u, na Instagram, na którym wrzucam różności „od kuchni” oraz do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). W momencie jak będę mieć 100 zapisów na newsletter będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków.

Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń. Grupa liczy już prawie 1000 członków.