Karty i plansze do czytania globalnego i matematyki metodą Domana

POMOCE NAUKOWE

Glenn Doman w swoich książkach podaje szczegółowe instrukcje, jak stworzyć samemu karty do matematyki i czytania. Przeczytałam, ale stwierdziłam, że nie ma mowy, żebym siedziała długimi godzinami i rysowała kropeczki i pisała ogromne litery, tym bardziej, że zawsze wolałam się uczyć czegoś na pamięć niż cokolwiek plastycznego zrobić. Alternatywą jest przygotowanie pomocy na komputerze, ale to też jest czasochłonne, a rodzice małych dzieci czasu nie mają. Na szczęście czasy od napisania książek nieco się zmieniły i dziś jest możliwość zaoszczędzenia mnóstwo czasu i można gotowe zestawy zakupić.

My już przerobiliśmy całość zestawów do czytania globalnego w języku polskim i w języku angielskim, jak również matematykę z kropkowanymi planszami. Teraz kombinuję inaczej, w tym drukuję słowa, ale nasz program nie jest już tak intensywny jak w pierwszym roku jego trwania. Zwłaszcza jeśli zaczynacie z dzieckiem poniżej 1 roku polecam zacząć od czegoś gotowego i ewentualnie później tworzyć coś własnego.

MATEMATYKA I ZESTAW DO CZYTANIA W JĘZYKU POLSKIM

Zakupiłam używany zestaw na allegro, bo był w okazyjnej cenie. Zestaw na zdjęciu został wydany przez nieistniejące już wydawnictwo Pentliczek. Jednakże jako, że miałam w nim tylko liczby 1-30 zaczęłam szukać uzupełnienia naszej matematyki i znalazłam. Cyfry 1-100 dokupiłam z wydawnictwa WczesnaEdukacja, z którego mam też zestaw do czytania w języku angielskim. Widziałam, że to wydawnictwo posiada też karty w języku polskim. Nie daję opisu tego zestawu, bo u nas się trafił inny (więcej zdjęć w tym wpisie), ale myślę, że jest podobny, czyli równie bogaty jak ten w języku angielskim. Możecie o nim poczytać tutaj

Metoda Domana, czytanie globalne
Metoda Domana, czytanie globalne w języku polskim

 

Metoda Domana, matematyka
Metoda Domana, matematyka
Cyfry w metodzie Domana
Plansze z cyframi

ZESTAW DO CZYTANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM- OD RAZU ZAKUPIŁAM CAŁY DOSTĘPNY PAKIET

Tak jak wspominałam wcześniej karty pochodzą od wydawnictwa WczesnaEdukacja. W sumie w dwóch zestawach jest ponad 400 plansz. 

Dodam jeszcze, że zestawy WczesnejEdukacji są dokładnie takie, jak zaleca Doman. Natomiast nasz zestaw w języku polskim zmodyfikowany. W matematycznym z kropkami również innego wydawnictwa po czasie wykryłam, że kropki są nieco mniejsze niż zalecał Doman, co mnie trochę zmartwiło, więc zainwestowałam w coś dodatkowego, o czym pewnie prędzej, czy później napiszę. 

The Doman Method- cards
Metoda Domana, czytanie globalne w języku angielskim
The Doman Method- cards
Metoda Domana, karty do czytania globalnego w języku angielskim                                                                                                                                                                                                                            Zamierzacie skorzystać z polecanych przeze mnie materiałów? Jeśli tak, udostępnicie i podzielcie się z innymi. Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz i podzielisz się swoim doświadczeniem.                                                             
Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji (okienko lub kanał RSS na stronie głównej tego bloga).