Bity inteligencji do pobrania i do druku

Bity inteligencji podzielone na kategorie tematyczne

Więcej o bitach, w o tym gdzie kupiłam gotowce przeczytacie w artykule na temat przekazywania dziecku wiedzy encyklopedycznej według Domana oraz w bitowym podsumowaniu. Od zawsze łączyłam prezentację bitów inteligencji z czytaniem globalnym tak, że nie ma u nas ilustracji bez podpisu. Zainspirowana bitami z rightbraineducationlibrary stworzyłam własne i wrzucam do pobrania w dwóch wersjach językowych, chociaż u nas do niedawna były prezentowane tylko w języku angielskim (tata odpowiadający za język polski to leniuszek).

W grudniu 2019 oficjalnie zakończyłam program czytania i teraz zgodnie z zaleceniami Bożeny Bejnar-Sławow wzbogacam wiedzę Mai idąc na całego w bity i programy inteligencji. Możecie się spodziewać, że baza będzie się poszerzać, z tym, że będzie też nieco bardziej chaotycznie tj. po 1 bicie czasem. Dostosowuję się w pełni do zainteresowań mojej córeczki.

Na dzień dzisiejszy wśród bitów do pobrania znajdziecie:

– sławnych naukowców  (na razie tylko Albert Einstein) 

– Polskę i kraje sąsiadujące,

– kontynenty, 

– marki samochodów, 

– dzieła sztuki (same nazwy w języku angielskim),

– Układ Słoneczny (na razie część, do której są programy)

 

Sławni naukowcy

 

Układ Słoneczny

The Solar System

 

Polska i kraje sąsiadujące

Poland and the neighbouring countries

 

Kontynenty – wersja z 7 kontynentami

The 7-continent model

Kontynenty- wersja z 6 kontynentami

The 6-continent model

 

Marki samochodów

Car brands

Jeśli chodzi o język angielski, przedstawiałam Mai oryginalną wymowę. Myślę, że wam też się przydadzą linki do wymowy, które znalazłam niektórych znanych wam po polsku samochodów. Kliknijcie na nazwę marki, której wymowy obcojęzycznej nie jesteście pewni:

Peugeot 

Volksvgen

Chevrolet

Dacia

 

Nazwy dzieł sztuki w języku angielskim

Nasze bity zakupiłam w Fundacji Ingenium. Jak wiecie my działamy z bitami głównie w języku angielskim. Niestety wraz z ilustracjami obrazów dostałam napisy tylko w języku polskim. Sama znalazłam tłumaczenia, a jako, że przygotowałam dla siebie to wrzucam też dla was. Może komuś się przydadzą.

Jan Matejko   

Leonardo da Vinci 

Vincent van Gogh 

 

Bity inteligencji to nie jedyna rzecz, którą można u mnie pobrać. Polecam również powiązane z nimi programy inteligencji. Szczegółowy opis działu Do pobrania znajdziecie tutaj.

Podoba ci się mój blog? Jest dla ciebie przydatny? Jeśli tak, udostępnij, podziel się z innymi pokazując mi, że doceniasz moją pracę. 

Jestem ciekawa, czy i jak korzystacie z udostępnionych przeze mnie materiałów. A może macie swoje sugestie, co powinnam tu zamieścić? A może też produkujecie własne pomoce dla dziecka i zechcecie się ze mną podzielić? Byłabym bardzo wdzięczna, bo nie nadążam z produkcją. Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz na blogu lub na fanpage na Facebook’u i podzielisz się swoim doświadczeniem lub pomysłem.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u, na Instagram, na którym wrzucam różności „od kuchni” oraz do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). W momencie 100 zapisów na newsletter będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków.

Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń. Grupa liczy już prawie 1000 członków.

Agnieszka Basta

Miłośniczka książek i języków obcych. Z zawodu nauczyciel języka angielskiego. Pasjonatka metod wspierania rozwoju dziecka już od urodzenia. Pomysł na bloga zrodził się z praktycznego doświadczenia z córką. Teoria doszła później. Jeśli chcesz maksymalnie rozwinąć potencjał swojego dziecka jesteś we właściwym miejscu. Mamy ten sam cel. Motywem przewodnim bloga jest metoda Domana oraz dwujęzyczność zamierzona wzbogacone o elementy metody Shichidy oraz metody Heguru. Jeśli chcesz być w stałym kontakcie ze mną zapraszam do zapisu na newsletter i dołączenia do grupy oraz polubienia fanpage na Facebooku.