Bity inteligencji do pobrania i do druku

BITY INTELIGENCJI PODZIELONE NA KATEGORIE TEMATYCZNE

Więcej o bitach, w o tym gdzie kupiłam gotowce przeczytacie w artykule na temat przekazywania dziecku wiedzy encyklopedycznej według Domana. Od zawsze łączyłam prezentację bitów inteligencji z czytaniem globalnym tak, że nie ma u nas ilustracji bez podpisu. Zainspirowana bitami z rightbraineducationlibrary stworzyłam własne i wrzucam do pobrania w dwóch wersjach językowych, chociaż u nas jak na razie są prezentowane tylko w języku angielskim (tata odpowiadający za język polski to leniuszek):

 

Polska i kraje sąsiadujące

Poland and the neighbouring countries

 

Kontynenty – wersja z 7 kontynentami

The 7-continent model

Kontynenty- wersja z 6 kontynentami

The 6-continent model

 

Marki samochodów

Car brands

Jeśli chodzi o język angielski, przedstawiałam Mai oryginalną wymowę. Myślę, że wam też się przydadzą linki do wymowy, które znalazłam niektórych znanych wam po polsku samochodów. Kliknijcie na nazwę marki, której wymowy obcojęzycznej nie jesteście pewni:

Peugeot 

Volksvgen

Chevrolet

Dacia

 

NAZWY DZIEŁ SZTUKI W JĘZYKU ANGIELSKIM

Nasze bity zakupiłam w Fundacji Ingenium. Jak wiecie my działamy z bitami głównie w języku angielskim. Niestety wraz z ilustracjami obrazów dostałam napisy tylko w języku polskim. Sama znalazłam tłumaczenia, a jako, że przygotowałam dla siebie to wrzucam też dla was. Może komuś się przydadzą.

JAN MATEJKO   

LEONARDO DA VINCI

VINCENT VAN GOGH

 

Bity inteligencji to nie jedyna rzecz, którą można u mnie pobrać. Szczegółowy opis działu Do pobrania znajdziecie tutaj.

Podoba ci się mój blog? Jest dla ciebie przydatny? Jeśli tak, udostępnij, podziel się z innymi pokazując mi, że doceniasz moją pracę. 

Jestem ciekawa, czy i jak korzystacie z udostępnionych przeze mnie materiałów. A może macie swoje sugestie, co powinnam tu zamieścić? A może też produkujecie własne pomoce dla dziecka i zechcecie się ze mną podzielić? Byłabym bardzo wdzięczna, bo nie nadążam z produkcją. Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz na blogu lub na fanpage na Facebook’u i podzielisz się swoim doświadczeniem lub pomysłem.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Od pewnego czasu jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). W momencie jak będę mieć 100 zapisów będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków. 

Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń. 

Agnieszka Basta

Miłośniczka książek i języków obcych. Z zawodu nauczyciel języka angielskiego. Pasjonatka metod wspierania rozwoju dziecka już od urodzenia. Pomysł na bloga zrodził się z praktycznego doświadczenia z córką. Teoria doszła później. Jeśli chcesz maksymalnie rozwinąć potencjał swojego dziecka jesteś we właściwym miejscu. Mamy ten sam cel. Motywem przewodnim bloga jest metoda Domana oraz dwujęzyczność zamierzona wzbogacone o elementy metody Shichidy oraz metody Heguru. Jeśli chcesz być w stałym kontakcie ze mną zapraszam do zapisu na newsletter i dołączenia do grupy oraz polubienia fanpage na Facebooku.