Wywiad z mamą odnoszącą sukcesy z metodą Domana z dwoma córkami

Zapraszam do wysłuchania podcastu o unikalnym podejściu do metody Domana

W wywiadzie z niesamowitą mamą domanującą dwie córki jednocześnie przeczytacie między innymi:

1. Prawdziwy cel metody Domana, czyli jak „pomóc dziecku stać się lepszą wersją siebie.” To nie jest metoda produkcji geniuszy jak niektórzy ją, zresztą błędnie pokazują. To metoda maksymalnego wykorzystania potencjału drzemiącego w każdym dziecku.
2. Z tzw. high-needem też się da realizować filozofię Domana.
3. Talent dziecka nie obroni się sam.
4. Dzieci rozwijają się najlepiej poprzez stymulowanie w środowisku rodzinnym.
5. Kolejny przykład adaptacji metody Domana do potrzeb dziecka i rodzica. To jest to co powinien zrobić każdy.
„Metoda Domana jest po prostu punktem wyjściowym do opracowania własnej, szytej na miarę metody wspomagania rozwoju dziecka. To jest zbiór wytycznych, a nie Biblia.” 6. O braku harmonogramów i niemalże nowej metodzie – Doman w cyklach tygodniowych. 7. Wersja Domana dla zabieganych rodziców: 3 sesje dziennie wystarczą, żeby osiągnąć bardzo fajne efekty. 8. O tym, że Doman nie obciąża, staje się automatyczny i przechodzi na wszystkie płaszczyzny życia. 9. Podejście podobne do naszego: bez telewizji, ale z komputerem za pan brat. 10. O aktywnym macierzyństwie.


Poruszyłyśmy też takie tematy jak przekazywanie dzieciom wiedzy encyklopedycznej, rozwój ruchowy, podążanie za dzieckiem, gotowy zestaw słów w czytaniu globalnym ze starszymi dziećmi, przeniesienie matematyki do realnego życia, skąd wynika negatywne nastawienie społeczeństwa do wczesnej edukacji.

Uważasz wersję audio bloga za przydatną? Podziel się z innymi.

Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz i podzielisz się swoim doświadczeniem i przemyśleniami.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u: Wszechstronne wspieranie rozwoju dziecka, na Instagram @teachyourbaby.pl, na którym wrzucam różności „od kuchni” oraz do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Jest też możliwość zapisu na newsletter. W momencie jak będę mieć 100 zapisów na newsletter będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków.

Zapraszam też do grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u: Metoda Domana i nie tylko- grupa wymiany doświadczeń dla rodziców. Dołączając do grupy możecie liczyć na sporą dawkę motywacji, na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń oraz na pomoc w nurtujących Was kwestiach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *