Blog- spis treści

DLA KOGO JEST TEN BLOG

Dla wszystkich, a zwłaszcza rodziców dzieci w wieku 0-6 lat, którzy są zainteresowani:

  • rozwijaniem inteligencji swojego dziecka
  • dwujęzycznością i wielojęzycznością (naturalną, zamierzoną, nienatywną)
  • wczesnym nauczaniem języka obcego (w naszym przypadku jest to język angielski oraz powolutku wchodzi język włoski)
  • metodą Domana
  • czytaniem globalnym
  • wczesnym nauczaniem matematyki
  • recenzjami książek anglojęzycznych i polskojęzycznych dla małych dzieci

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Od kilku dni jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). 

 

SPIS TREŚCI

Z pewnością nie każdego interesuje wszystko z tego bloga i takim osobom na pewno przyda się poniższe pogrupowanie postów (czasem te same linki będą się powtarzać pod różnymi tematami). Tych, co chcą czytać „od deski do deski” zapraszam od razu do zakładki Strona Główna. U mnie akurat jest dość „angielsko,” ale uczyć metodą Domana można też w 100% po polsku i w każdym innym języku – zasady są dokładnie takie same, jak opisuję krok po kroku.

Jako, że spis treści zrobił mi się długi i nieczytelny i pewnie też nieco zniechęcający dla tych, którzy są zainteresowani np. tylko dwujęzycznością i muszą przewijać czytanie globalne, matematykę, recenzje itp., aby dotrzeć do szukanych przez siebie informacji zaczynam go dzielić na podkategorie. Mam nadzieję, że to ułatwi przeglądanie mojego bloga.

1. Kolejne etapy metody Domana:

2. Modyfikacje i ulepszenia metody Domana

3. Książki dla dzieci/ jak czytać dziecku.

4. O dwujęzyczności zamierzonej: najlepsza strategia, wyzwania, pierwsze słowa, zdania i rozwój mowy dziecka wychowanego w dwujęzyczności zamierzonej/ nienatywnej. 

5. Do pobrania

6. Jak wspierać rozwój dziecka

7. Zbiór nagrań wideo z bloga 

8. O tacie – odpowiedzialnym za polskojęzyczną edukacje dziecka

Jaki jest tata?

Jaka jest mama?

9. O mamie – najbardziej szczegółowy wpis o autorce bloga

Agnieszka Basta

Miłośniczka książek i języków obcych. Z zawodu nauczyciel języka angielskiego. Pasjonatka metod wspierania rozwoju dziecka już od urodzenia. Pomysł na bloga zrodził się z praktycznego doświadczenia z córką. Teoria doszła później. Jeśli chcesz maksymalnie rozwinąć potencjał swojego dziecka jesteś we właściwym miejscu. Mamy ten sam cel. Motywem przewodnim bloga jest metoda Domana oraz dwujęzyczność zamierzona wzbogacone o elementy metody Shichidy oraz metody Heguru. Jeśli chcesz być w stałym kontakcie ze mną zapraszam do zapisu na newsletter i dołączenia do grupy oraz polubienia fanpage na Facebooku.