Książki anglojęzyczne dla dzieci

KSIĘGI, KSIĄŻKI I KSIĄŻECZKI, CZYLI BIBLIOTECZKA MALUCHA

Już zanim wyciągnęłam karty z czerwonymi słowami, pierwsze książki „bejbika” już były w naszym domu. Zakupiłam cały zestaw książek dotykowych (np. piesek ma doklejone futerko i można go pogłaskać), a następnie książek, w których dodatkowo można coś odgiąć, czy przesunąć.  

Od bardzo dawna częścią naszego poranka jest książka. Najpierw brałam malucha i czytałam przekładając strony sama albo z jej pomocą. Potem zostawiałam ją sam na sam z książką. Przewracała strony, dotykała, oglądała, gryzła…Oj tak…książki, które zakupiłam są odporne na wszystko. Nadal wyglądają jak nowe. 

Jako, że chociaż już za pierwszym razem kupiłam mnóstwo książeczek, wydawało mi się ich za mało. Aby przedłużyć nieco kontakt z jedną książką i aby nam szybko nie zabrakło nowości przyjęłam do czytania zasadę Domana dotyczącą czytania globalnego i matematyki : jedna książka codziennie przez pięć dni i potem zmiana na inną.

Po przeczytaniu wszystkich książeczek ze zdjęcia do tej strony zakupiłam zupełnie inny zestaw. Tym razem z potworami, które są niemalże jak maskotki. Oba zestawy już zrecenzowane, więc zapraszam do lektury. Trochę inaczej sobie wyobrażałam rozkładanie potworów i nigdzie nie znalazłam zdjęć wnętrza, więc nagrałam wideo z wybraną książką, które znajdziecie tutaj.

Takie były nasze początki. Pierwsze książki u nas były anglojęzyczne. Co jakiś czas piszę jak kontakt z książką u nas wygląda. Do chwili obecnej nasza biblioteczka niesamowicie się rozrosła. Zapraszam do czytania recenzji naszych skarbów, a zwłaszcza książek ściśle związanych z metodą Domana, czyli przeznaczonych do czytania globalnego w języku angielskimNapisałam też recenzję podobnych książeczek w języku polskim.

Tutaj będę wklejać konkretne tytuły podlinkowane do miejsca, w którym możecie je zakupić. Kolejność tytułów nie jest przypadkowa. Zaczynam od pierwszych książek mojej dziewczynki i od zrecenzowanych przeze mnie tytułów:

„That’s Not My Baby” wydawnictwo Usborne

„Naughty Nancy” Sam Lloyd

„Hug” Jez Alborough