Jak dodatkowo wspierać rozwój dziecka

Dodatkowe rozwijanie inteligencji i kreatywności dziecka:

Tutaj będę zamieszczać linki do postów i informacji nie związanych ściśle z dwujęzycznością i programami czytania globalnego, czy matematyki metodą Domana, jak również z książkami. Tym zagadnieniom są poświęcone inne zakładki w Spisie Treści

 

NAJLEPSZE MIEJSCE DO ZABAWY DLA MALUCHA, KTÓRY JESZCZE NIE CHODZI

MUZYKA POWAŻNA A INTELIGENCJA MALUCHA – PIERWSZA WZMIANKA

ROLA MUZYKI W ŻYCIU DZIECKA – SZCZEGÓŁY

PIERWSZE GRY PLANSZOWE – KORZYŚCI DLA MALUCHA, CZYM SIĘ KIEROWAĆ W WYBORZE, RECENZJE NASZYCH GIER

JAK WSPIERAĆ LOGICZNE MYŚLENIE I KREATYWNOŚĆ DZIECKA ORAZ JAK STYMULOWAĆ PRAWĄ PÓŁKULĘ MÓZGU DZIECKA, CZYLI O TANGRAMACH, SZNUROWANIU GEOMETRYCZNYM I INNYCH PIANKOWYCH POMOCACH MATEMATYCZNYCH

JAK WPŁYWAĆ NA ZAINTERESOWANIA DZIECKA (FRAGMENT NA TEN TEMAT W ARTYKULE O KSIĄŻKACH)

PROGRAMY INTELIGENCJI, CZYLI JAK PRZEKAZAĆ DZIECKU WIEDZĘ ENCYKLOPEDYCZNĄ I POSZERZYĆ JEGO HORYZONTY

RUCH A INTELIGENCJA, CZYLI WSTĘP DO ROZWOJU MOTORYCZNEGO DZIECKA

KAŻDE DZIECKO TO GENIUSZ, CZYLI JAK WSPIERAĆ I ROZWIJAĆ ZDOLNOŚCI PRAWEJ PÓŁKULI MÓZGU

ROZWIJANIE SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ U DZIECI – CHODZĄCY I BIEGAJĄCY MALUCH

JAK PRZEKAZAĆ DZIECKU WIEDZĘ ENCYKLOPEDYCZNĄ – NASZE INDYWIDUALNE PODEJŚCIE 

Recenzja poradnika przetrwania dla rodziców dzieci w wieku od 2 do 7 lat, czyli „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały”

 

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Od kilku dni jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). W momencie jak będę mieć 100 zapisów na newsletter będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków. 

Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń. 

Agnieszka Basta

Miłośniczka książek i języków obcych. Z zawodu nauczyciel języka angielskiego. Pasjonatka metod wspierania rozwoju dziecka już od urodzenia. Pomysł na bloga zrodził się z praktycznego doświadczenia z córką. Teoria doszła później. Jeśli chcesz maksymalnie rozwinąć potencjał swojego dziecka jesteś we właściwym miejscu. Mamy ten sam cel. Motywem przewodnim bloga jest metoda Domana oraz dwujęzyczność zamierzona wzbogacone o elementy metody Shichidy oraz metody Heguru. Jeśli chcesz być w stałym kontakcie ze mną zapraszam do zapisu na newsletter i dołączenia do grupy oraz polubienia fanpage na Facebooku.