Listy słów z książek do czytania globalnego

PRZYGOTOWANIE DZIECKA DO PIERWSZYCH KSIĄŻEK, CZYLI GOTOWE DO EDYCJI I MODYFIKACJI LISTY SŁÓW

 

Szczegółowy opis tego działu znajdziecie TUTAJ

 

LISTY SŁÓW DO KSIĄŻECZEK ANGLOJĘZYCZNYCH 

„Nose is Not Toes” Glenn Doman, Janet Doman  (szczegóły o książce możecie przeczytać w recenzji obu książek wydanych dla dzieci przez Domana)

„I like to play” Brillkids (szczegółową recenzję zbiorczą książeczek tego wydawnictwa znajdziecie tutaj

LISTY SŁÓW DO KSIĄŻEK POLSKOJĘZYCZNYCH

Recenzja zbiorcza książeczek Anny Czerskiej znajduje się tutaj.

 

„Kto to jest ?” Aneta Czerska

„Co oni robią?” Aneta Czerska

Zwróćcie uwagę, że dużo słów powtarza się z poprzedniej książeczki. Jak ktoś zaczął od tamtej, oczywiście należy część wyrzucić. Niektóre z tych książeczek są tak proste, że okazywało się, że nie musiałam nowych słów Mai drukować, bo takich nie było. Wszystkie pojawiły się na planszach wcześniej.

 

„Co się dzieje” Aneta Czerska

„Co oni mają” Aneta Czerska

„Co oni lubią?” Aneta Czerska

Już wkrótce:

kolejne listy słów z książek w języku angielskim, a jak wiecie z tej recenzji mam ich sporo oraz z książek w języku polskim, które oczywiście najpierw będą poprzedzone recenzjami.

Listy słów z książek do czytania globalnego to nie jedyna rzecz, którą można u mnie pobrać. Szczegółowy opis działu Do pobrania znajdziecie tutaj.

 

Podoba ci się mój blog? Jest dla ciebie przydatny? Jeśli tak, udostępnij i podziel się z innymi. 

Jestem ciekawa, czy i jak korzystacie z udostępnionych przeze mnie materiałów.  A może macie swoje sugestie, co powinnam tu zamieścić? A może też produkujecie własne pomoce dla dziecka i zechcecie się ze mną podzielić? Byłabym bardzo wdzięczna, bo nie nadążam z produkcją. Będzie mi  bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz i podzielisz się swoim doświadczeniem lub pomysłem.

Jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do śledzenia fanpage na Facebook’u i do subskrypcji (okienko na stronie głównej bloga i kanał RSS). Od pewnego czasu jest też możliwość zapisu na newsletter (jeśli nie wyskoczyło wam okienko podczas czytania bloga piszcie). W momencie jak będę mieć 100 zapisów będę na bieżąco się dzielić informacjami dotyczącymi wczesnej edukacji zanim pojawią się na blogu w tematyce prawopółkulowości, czyli metody Domana, metody Shichidy i metody Heguru oraz dwujęzyczności i nauki języków. 

Jako, że nie znalazłam grupy dla rodziców wplatających metodę Domana w wychowaniu swoich dzieci, sama ją założyłam na Facebook’u. Dołączając do grupy możecie liczyć na naprawdę ciekawą wymianę doświadczeń. 

Agnieszka Basta

Miłośniczka książek i języków obcych. Z zawodu nauczyciel języka angielskiego. Pasjonatka metod wspierania rozwoju dziecka już od urodzenia. Pomysł na bloga zrodził się z praktycznego doświadczenia z córką. Teoria doszła później. Jeśli chcesz maksymalnie rozwinąć potencjał swojego dziecka jesteś we właściwym miejscu. Mamy ten sam cel. Motywem przewodnim bloga jest metoda Domana oraz dwujęzyczność zamierzona wzbogacone o elementy metody Shichidy oraz metody Heguru. Jeśli chcesz być w stałym kontakcie ze mną zapraszam do zapisu na newsletter i dołączenia do grupy oraz polubienia fanpage na Facebooku.